BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Żadna z autostrad nie będzie w całości gotowa przed Euro 2012

Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR uważa, że żadna z autostrad nie będzie w całości gotowa przed Euro 2012.

Ekspert powiedział, że dziury w systemie dróg szybkiego ruchu nie będą duże, ale na pewno nie przejedziemy autostradą z północy na południe Polski przed rokiem 2014. Na pewno nie uda się, w jego opinii, zakończyć budowy odcinka autostrady Stryków-Pyrzowice.

Zdaniem Furgalskiego, Ministerstwo Infrastruktury niepotrzebnie podzieliło budowę odcinka autostrady A2 Stryków-Konotopa na pięć etapów. Komplikuje to uzyskanie niezbędnych dokumentów i rozpoczęcie prac.

Furgalski podkreślił też, że w jego opinii nierealny jest termin ukończenia ostatniego odcinka autostrady A4 od Jarosławia do granicy z Ukrainą. Resort infrastruktury utrzymuje, że trasa będzie gotowa do połowy 2012 roku.

Adrian Furgalski zaznaczył też, że w jego opinii spółka PKP Intercity będzie likwidować kolejne nierentowne połączenia, bo musi się przygotować do wejścia na giełdę. Wyjściem z sytuacji jest ogłaszanie przetargów na połączenia międzywojewódzkie, tak by spółki mogły konkurować rozkładem jazdy, ceną i standardem usług, powiedział ekspert.

źródło: www.wnp.pl

logo footer