BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ciche klasy i sale gimnastyczne – nie tylko w czasie wakacji. Płyty Heradesign

Płyty akustyczne Heradesign zapewniają w szkołach dobrą akustykę wnętrz.

Krzyki, przewracane krzesła, nauczyciele starający się zapewnić sobie posłuch: natężenie hałasu w szkolnej codzienności jest dla uczniów i nauczycieli często bardzo duże – dochodzi do 80 dB na korytarzach. W przypadku dzieci może to spowodować trudności w nauce, ponieważ wysoki poziom hałasu wpływa negatywnie na zrozumienie mowy , wzrost agresji oraz funkcje koncentracji i pamięci. Również dla nauczycieli wysoki poziom dźwięków jest dużym wyzwaniem. Dzięki poprawie akustyki wnętrz można zdecydowanie zoptymalizować warunki nauczania.

Płyty dekoracyjne Heradesign dzięki swojej wielostronności oraz właściwościom dźwiękochłonnym doskonale nadają się do zastosowania w budynkach szkolnych. Nie tylko jednak w salach klasowych gwarantują one potrzebną ciszę. Również na korytarzach ,w salach gimnastycznych i halach sportowych zapewniają przyjemną ciszę, gdy naprawdę „robi się gorąco”. Dlatego też, w szkole specjalnej w Schwechat koło Wiednia oraz w uczelnianej hali sportowej w Rzeszowie zastosowano płyty Heradesign, które zapewniają lepszą akustykę wnętrz i atmosferę sprzyjającą nauce.

W szkole specjalnej w Schwechat (Austria) płyty akustyczne Heradesign przekonują swoją funkcjonalnością oraz walorami estetycznymi. Częściowo opóźnieni w rozwoju, a w większości upośledzeni ruchowo uczniowie szkoły specjalnej reagują szczególnie intensywnie na bodźce zewnętrzne, takie jak na przykład hałas. Dzieci uczące się w placówkach specjalnych mają silną potrzebę ciszy i spokoju. Tym samym, zadaniem wiedeńskich architektów z firmy fasch&fuchs było stworzenie spokojnego i przyjemnego otoczenia do nauki, odpowiadającego specyficznym potrzebom uczniów. We wnętrzu budynku szkolnego przyjazną atmosferę zapewniają duże, otwarte przestrzenie oraz zastosowane elementy z naturalnych tworzyw.

Usytuowana w centrum szkoły dwupiętrowa sala gimnastyczna, sięga od parteru po piętro i jest ze wszystkich stron otwarta. Na stropie sali sportowej oraz w przyległych korytarzach zastosowano na powierzchni 500 m2 płyty z wełny drzewnej Heradesign. Białe, wysokiej jakości płyty Heradesign® zapewniają w ogromnej sali gimnastycznej dobrą akustykę wnętrza. Ponadto mają właściwości przeciwpożarowe spełniające wymagania budynków szkolnych i są odporne na uderzenia np. piłki. Swoją strukturą z delikatnych włókien, płyty Heradesign wpisują się doskonale w koncepcję materiałową i stanowią optyczny kontrast do raczej „chłodnych” materiałów budowlanych takich jak aluminium, stal i szkło.

W hali sportowej w Rzeszowie, której autorem jest rzeszowski architekt Jerzy Żmijewski , będącej częścią tamtejszej wyższej uczelni, płyty z wełny drzewnej Heradesign również zapewniają doskonałą dźwiękochłonność. Strop i ściany wyłożono około 1.000 m2 płyt dekoracyjnych z mikroporami Heradesign® micro w kolorze szarym. Doskonale wpisują się one w nowoczesną koncepcję hali sportowej i gwarantują przyjazną atmosferę podczas wszystkich zajęć sportowych realizowanych na wyższej uczelni.


 

 

 

logo footer