BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

1000 osób buduje Stadion Narodowy

Ponad tysiąc osób pracuje przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie. Na placu budowy trwają prace przy deskowaniu, zbrojeniu i betonowaniu ścian pierwszych trzech kondygnacji stadionu.

Na najniższym poziomie rozpoczęto już montaż stropów. Trwają także przygotowania do wykonania prefabrykatów m.in. trybun. Na budowie zamontowano komplet 20 żurawi wieżowych do transportu pionowego dla całej konstrukcji żelbetowej niecki stadionu. Pracuje wytwórnia betonu o wydajności 160 m3 na godzinę. Zaplecze socjalne umożliwia zatrudnienie 1 300 pracowników bezpośredniej produkcji.

Przygotowywane jest tzw. deskowanie ślizgowe do betonowania pierwszej klatki schodowej. Spośród 19 przewidzianych w projekcie klatek schodowych, 10 wykonywanych będzie właśnie metodą ślizgową. Pozwala ona na betonowanie konstrukcji z szybkością od 2,5 m do 3 m bieżących na dobę i tym samym na wykonanie całej klatki, o wysokości ok. 35 m, w ciągu dwóch tygodni.

Po czterech miesiącach drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na terenie budowy zainstalowana została platforma widokowa, która umożliwia przedstawicielom mediów dokumentowanie postępów prac.

Dziennikarze i fotoreporterzy mogą z niej korzystać w każdy pierwszy piątek miesiąca w godzinach 12-13, poinformowała kierownik działu komunikacji spółki NCS Daria Kulińska. Na bieżąco przebieg budowy śledzić można za pomocą dwóch kamer internetowych.

źródło: PAP

logo footer