BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przebudowa krajowej „ósemki” w programie Euro 2012

Ponad 1,7 mld zł ma kosztować przebudowa krajowej "ósemki" prowadzącej z Warszawy do Wrocławia i dostosowanie jej do standardów drogi ekspresowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka.

Będzie to pierwszy odcinek drogi ekspresowej budowany w województwie łódzkim. Zakończenie prac zaplanowano na maj 2012 roku.

W siedzibie łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Drogę będzie budowało konsorcjum, w skład którego weszło pięć przedsiębiorstw - trzy polskie i dwa włoskie.

Jak powiedział rzecznik prasowy łódzkiej GDDKiA Maciej Zalewski, pierwszy odcinek drogi ekspresowej S8 o długości prawie 62 km będzie miał nawierzchnię betonową. To, zdaniem obecnych na konferencji specjalistów, najlepsza nawierzchnia na drodze, po której przejeżdża ok. 35 tys. samochodów na dobę. Jak twierdzą, na odcinku Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka występuje największe w kraju natężenie ruchu pojazdów.

Pierwsze prace związane z S8 powinny się zacząć najpóźniej wczesną wiosną przyszłego roku. Dyrektor łódzkiej GDDKiA Zbigniew Paliński przyznał, że najważniejsze i najtrudniejsze na tym odcinku drogi będzie wybudowanie obiektów mostowych, których w sumie ma być 69. Powstanie też kilkanaście bezkolizyjnych skrzyżowań.

Jak powiedział Paliński, kolejny odcinek krajowej „ósemki” - od Rawy Mazowieckiej do granic województwa łódzkiego, który ma zostać przebudowany i dostosowany do standardów drogi ekspresowej, jest w „fazie projektowania”.

Na przełomie roku powinien być ogłoszony przetarg na realizację tego odcinka. Z kolei w 2011 roku powinna się rozpocząć budowa S8 od autostrady A1 (Tuszyn - Walichnowy) w kierunku Wrocławia.

źródło: PAP
zdjęcie: www.maps.google.pl

logo footer