BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Kielcach będzie lotnisko

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wydał promesę zezwolenia na założenie lotniska cywilnego w Obicach, leżących w gminie Morawica w pobliżu Kielc.

Promesa jest zapewnieniem, że po spełnieniu wymogów ustawy Prawo lotnicze, wnioskujący uzyska zezwolenie na założenie lotniska. Jest nim spółka Port Lotniczy Kielce

Jak informuje ULC, w promesie ustalono warunki niezbędne do uzyskania zezwolenia na założenie lotniska oraz okres jej ważności - do 31 grudnia 2013 r. Czas ten zostanie wykorzystany na wykonanie prac przygotowawczych i projektowych związanych z uruchomieniem lotniska.

Przed kilku miesiącami rozstrzygnięto konkurs na przygotowanie terenu pod budowę lotniska oraz na projekt Portu Lotniczego Kielce, w którym zwyciężyli Polconsult i pracownia architektoniczna APA Kuryłowicz.

Z przedstawianych przez Polconsult analiz wynikało, że lotnisko będzie rentowne, jeżeli obsłuży 300 tysięcy pasażerów rocznie. Projekt PL Kielce zakłada rozbudowę lotniska, które łącznie z terminalem będzie mogło obsłużyć półtora miliona pasażerów rocznie.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: AG

logo footer