BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Polsko-ukraińskie posiedzenie organizatorów Euro 2012

W Kijowie odbyło się w czwartek wspólne posiedzenie szefów rządowych komitetów koordynacyjnych piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. i dyrektorów turnieju w Polsce i na Ukrainie.

W posiedzeniu przewodniczył Martin Kallen, dyrektor UEFA ds. Euro 2012. Przedstawiciele ds. Euro 2012 ze strony obu rządów i narodowych federacji piłkarskich omówili przygotowania do tego przedsięwzięcia we wszystkich obszarach.

W naradzie uczestniczył Adam Olkowicz,  dyrektor turnieju Euro 2012 w Polsce i wiceprezes PZPN, a także jego odpowiednik na Ukrainie Markijan Łubkiwski oraz szef ukraińskiego rządowego biura koordynacyjnego ds. Euro 2012, Illia Szewlak ze swym polskim partnerem, prezesem spółki PL.2012 Marcinem Herrą.

Jak powiedział Olkowicz, uczestnicy spotkania raportowali o dotychczasowych osiągnięciach na drodze do wspólnej organizacji turnieju. Omówiono także szczegóły przygotowań do losowania grup eliminacyjnych, które odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2010 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Duża część posiedzenia poświęcona była rezerwacji miejsc w hotelach miast-gospodarzy Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Zwrócono uwagę na konieczność wzmożenia działań w tym kierunku, szczególnie w Doniecku i w Kijowie, podkreślił Olkowicz.

źródło: PAP
zdjęcie: www.eurosport.pl

logo footer