BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Organizacja Euro 2012 na Ukrainie

Według sondażu kijowskiej pracowni Rating, większość Ukraińców widzi korzyści płynące z organizacji Euro 2012. Tylko 9 procent badanych uważa, że wydarzenie to jest nieważne dla Ukrainy i zgodziłoby się na rezygnację z turnieju. 

Dla Ukraińców Euro 2012 to przede wszystkim prestiż kraju, nowe miejsca pracy, polepszenie jakości dróg, lotnisk i hoteli oraz dodatkowe dochody państwa i promocja Ukrainy za granicą. Przy czym na wschodzie kraju ważne są przede wszystkim nowe miejsca pracy i rozwój miast, dla południa dodatkowy zarobek, a zachód, centrum i północ przejmują się prestiżem Ukrainy.

Politolog Wołodymyr Fesenko zwraca uwagę, że ludzi, którzy popierają Euro 2012 na Ukrainie jest o wiele więcej niż kibiców. Ukraińcy czują, że Mistrzostwa są ważne pod względem społecznym. Chcą przekazać władzy i UEFA, że Ukraina nie chce rezygnować z turnieju i trzeba zrobić wszystko, aby Euro 2012 się odbyło, podkreślił Fesenko.

Ogółem badani oceniają przygotowania na Ukrainie na dwójkę z plusem, w szkolnej 5-stopniowej skali, a w Polsce na trójkę z plusem. Z ukraińskich miast, Euro 2012 najlepiej zorganizuje Kijów, trochę gorzej Donieck, a najwięcej sceptyków jest w stosunku do Charkowa i Lwowa.

Zdaniem uczestników sondażu, najbardziej w przygotowaniach przeszkadzają kryzys ekonomiczny i polityczny oraz korupcja. Za ewentualną porażkę, czyli odebranie Euro 2012, Ukraińcy będą obarczać przede wszystkim prezydenta Wiktora Juszczenkę, a dopiero w dalszej kolejności premier Julię Tymoszenko.

źródło: www.wiadomości24.pl
zdjęcie:

logo footer