BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skanska zbuduje Regionalne Centrum Sportu w Kołobrzegu

Jeszcze we wrześniu firma Skanska rozpocznie budowę Regionalnego Centrum Sportu w Kołobrzegu. Nowy stadion będzie jednym z najnowocześniejszych wielofunkcyjnych obiektów piłkarskich na Pomorzu.

W ramach projektu Skanska wybuduje stadion piłkarski z boiskiem o naturalnej nawierzchni. Zostanie on wyposażony w dwie kryte trybuny dla ponad 3 tysięcy widzów. W obiekcie znajdą miejsce pomieszczenia dla lokalnego klubu sportowego „Kotwica”. Inwestycja obejmie także realizację budynków kas, boiska treningowego, skateparku oraz ścianki do wspinaczki skałkowej.

W otoczeniu stadionu przebudowana zostanie infrastruktura drogowa. Ulica Śliwińskiego, przy której będzie Regionalne Centrum Sportu, będzie przekształcona w pasaż pieszy. Przed wejściem na stadion zaplanowano rozległy plac, który będzie dogodnym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez plenerowych. Pomyślano również o parkingu dla samochodów i autokarów.

Inwestorem projektu jest Urząd Miasta w Kołobrzegu, zaś sama inwestycja będzie kosztowała ponad 23,5 mln zł. Realizacja projektu potrwa 19 miesięcy.

Skanska posiada doświadczenie w realizacji obiektów sportowych w całej Polsce. Do tej pory zrealizowała między innymi stadion piłkarski w Kielcach oraz baseny pływackie w: Leżajsku, Krośnie, Rzeszowie, Głogowie Małopolskim, Strzyżowie i Kolbuszowej. Aktualnie trwają prace na budowie aquaparku w Wągrowcu oraz centrum rekreacyjno-sportowego w Kórniku pod Poznaniem.

źródło: Skanska
zdjęcie: www.kompasinwestycji.pl

logo footer