BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Podpisano już umowy na budowę ponad 1000 km dróg

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk poinformował, iż w ciągu ostatnich, niespełna dwóch lat podpisano umowę na budowę ponad 1000 km dróg krajowych, dróg ekspresowych, autostrad i obwodnic.

Większość z tych inwestycji ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku. Na ten tysiąc kilometrów, a dokładnie na 1024 km składa się 463 km autostrad i 561 km dróg ekspresowych oraz obwodnic. Same drogi ekspresowe liczyć mają 311 km, wyliczał minister na spotkaniu z dziennikarzami.

Obecnie w trakcie budowy lub przebudowy jest 785 km dróg. Grabarczyk przypomniał, że w piątek rozpoczęła się budowa 15-kilometrowej obwodnicy Żyradowa, która będzie częścią krajowej drogi nr 50, przebiegającej w całości przez województwo mazowieckie.

Według Grabarczyka większość budowanych dróg powinna być oddana do użytku na przełomie 2011 i 2012 roku. Natomiast wszystkie odcinki autostrad, z wyjątkiem odcinka A1 pomiędzy Częstochową a Pyrzowicami, będą gotowe w maju 2012.

Część z nich, m.in. odcinek autostrady A1 między Nowymi Marzami a Toruniem, a także odcinek A2 między Nowym Tomyślem a Świeckiem powinny być gotowe jeszcze przed zakończeniem 2011 roku, powiedział minister.

Szef resortu poinformował, iż pozostał do ogłoszenia już tylko jeden przetarg na budowę autostrady. Wszystkie autostrady znajdujące się w rządowym programie budowy dróg i autostrad są bądź budowane, bądź też mają podpisane umowy koncesyjne i trwa ich projektowanie, bądź też zostały ogłoszone przetargi, które będą rozstrzygane pod koniec roku i w pierwszej połowie przyszłego roku, mówił Grabarczyk.

Wyjaśnił, iż został do ogłoszenia jeden przetarg na budowę odcinka autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem.

źródło: PAP
zdjęcie: www.moto.onet.pl

logo footer