BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

WHO oceni przygotowanie szpitali do Euro 2012

Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przyjadą pod koniec września do Wrocławia, aby ocenić jak szpitale w mieście przygotowane są na Euro 2012.

Urzędnicy WHO nie mają jeszcze listy konkretnych wymagań, ale wiadomo, że odwiedzą dwa szpitale, siedzibę pogotowia ratunkowego oraz Zieleniec, aby sprawdzić, jak szkoli się GOPR.

WHO chce poznać nasze plany działania w razie zagrożenia, dowiedzieć się, gdzie są szpitalne oddziały ratunkowe, ile i gdzie mamy karetek, poznać rodzaje zagrożeń, wyjaśnia gazecie Polska Jarosław Maroszek, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Zdaniem dyrektora Wrocław ma wystarczającą liczbę łóżek w szpitalach i nie będzie konieczne tworzenie dodatkowych miejsc.

Przy takich imprezach, większość przypadków to drobne urazy, zwichnięcia, stłuczenia i stany związane z nadmiernym spożyciem alkoholu. Złamań podczas olimpiady w Atenach było siedem. A ludzi przyjechało dwa razy tyle, ile może być u nas, argumentuje dyrektor Maroszek.

Urzędnicy zakładają, że na trzy planowane we Wrocławiu mecze w 2012 r. zjedzie do nas 174 tysiące gości.

Według planu szpital wojskowy będzie przyjmował zawodników i VIP-ów. Placówka przy ul. Kamieńskiego ma udzielać pomocy kibicom. Nie wszyscy są jednak optymistami. Zdaniem prof. Juliusza Jakubaszki, konsultanta krajowego ds. medycyny ratunkowej, na razie Wrocław nie jest przygotowany pod względem medycznym na Euro 2012.

Według niego miasto powinno mieć przynajmniej cztery szpitalne oddziały ratunkowe. Istnieją dwa, ale za dwa miesiące ruszy nowy SOR w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej. Czwarty ma powstać w WSS przy ul. Kamieńskiego, nie wiadomo jednak kiedy.

Urząd marszałkowski planuje utworzenie przed stadionem podstacji pogotowia, w której będą stacjonowały karetki. W tym czasie będzie jeździć sześć dodatkowych ambulansów. Niewykluczone, że w pobliżu powstanie lądowisko dla śmigłowca ratunkowego. Na stadionie zaplanowano 7 punktów, gdzie lekarz i pielęgniarka będą udzielali pierwszej pomocy. Nie zapomniano też o polowych izbach wytrzeźwień.

źródło: www.rynekzdrowia.pl
zdjęcie: www.mmwroclaw.pl

logo footer