BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy będzie przejście graniczne na Euro 2012?

Nadal nie ma rozstrzygnięcia sporu w sprawie budowy polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Budomierz - Hruszew. Czy w tej sytuacji powstanie, tak jak pierwotnie planowano przed rozpoczęciem Euro 2012?

Budowa nowego przejścia granicznego to lukratywna inwestycja szacowano na ok. 150 milionów złotych. Wiosną br. przetarg na jej realizację wygrała firma Warbud. Nie rozpoczęła jednak prac. Powód?

Przedsiębiorstwo Budexim, którego oferty, chociaż konkurencyjnej, nie wzięto pod uwagę, złożyło protest do Krajowej Izby Odwoławczej. Zażalenie zostało uwzględnione, dlatego więc unieważniono przetarg.

W rezultacie sprawa trafiła do sądu gospodarczego, gdzie skierował ją przeciwny rozstrzygnięciu KIO wojewoda podkarpacki. Po kilku rozprawach wynikło na jaw, że Budexim składając ofertę popełnił błąd proceduralny. Uchylono postanowienie KIO.

Sąd nakazał powtórzyć ocenę ofert dwóch pozostałych firm walczących o kontrakt: Erbudu i Warbudu. Komisja przetargowa powtórnie wskazała na Warbud.

Firma Erbud złożyła protest do KIO. Wszyscy czekają więc na decyzję w nadziei, że tym razem Izba uwzględni argumenty wojewody i budowa przejścia w końcu ruszy z miejsca.

Na przejściu granicznym w Budomierzu ma powstać 17 pasów, których przepustowość to 3 i pół tysiąca aut osobowych i busów w ciągu doby.

źródło: www.nowiny24.pl
zdjęcie: www.polskatimes.pl

logo footer