BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zegar w Poznaniu odmierzy czas do Euro 2012

Zegar odmierzający czas pozostający do rozpoczęcia Euro 2012 ruszy na poznańskim Starym Rynku w najbliższą sobotę - dokładnie 1001 dni przed oficjalnym otwarciem mistrzostw.

Wielkie odliczanie odbędzie się w dość wyjątkowej scenerii. Wolontariusze przebrani za sędziów piłkarskich rozdadzą mieszkańcom Poznania 1001 gwizdków, przy akompaniamencie których punktualnie o godz. 18.00, rozpocznie odmierzać czas poznański zegar. W roli głównego „odgwizdującego” wystąpi sędzia międzynarodowy Katarzyna Nadolska.

Naszym zamiarem nie jest jakieś specjalne świętowanie faktu, że do mistrzostw pozostało 1001 dni. W ten sposób chcemy zainteresować mieszkańców Euro 2012, piłką nożną i przypominać im o upływającym czasie do mistrzostw, powiedział wiceprezes spółki Euro Poznań 2012, Michał Prymas.

Idea publicznego odmierzania czasu pojawiła się po spotkaniu władz Poznania z przedstawicielami komitetu organizacyjnego z Berna, które było jednym z organizatorów Euro 2008.

Gdy mieli 1000 dni do mistrzostw, uważali że to jeszcze dużo czasu. Gdy zostało im 100, żałowali, że ten czas tak przeleciał im przez palce. Mówili, że wiele by dali, by znów mieć te kilka dni więcej. My nie chcemy marnować czasu - w myśl zasady, co możesz zrobić jutro, zrób dziś, dodał Prymas.

Przypominamy, iż dzień wcześniej ruszy w Poznaniu akcja „Krewni Euro”.

źródło: PAP
zdjęcie: www.drogowskaz.com.pl

logo footer