BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy stadion Górnika Zabrze pochłonie więcej pieniędzy

W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa nowego stadionu Górnika Zabrze. Inwestycja, na którą radni zarezerwowali 150 mln złotych w programie inwestycyjnym miasta pochłonie więcej pieniędzy.

Stadion Górnika Zabrze będzie kosztował przynajmniej 200 milionów złotych i to licząc stan surowy, bez części komercyjnej (gastronomii i galerii handlowej). To bardzo trudny projekt, bo stadion będzie przebudowywany, a leży praktycznie w centrum miasta. Jeśli radni rozszerzą program inwestycyjny będziemy mogli przystąpić do drugiego etapu prac, mówi Kazimierz Ladziński, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Zabrzu.

Wart 5,5 mln złotych przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Stadionu Miejskiego im. Ernesta Pohla w Zabrzu został rozstrzygnięty w lutym. Władze miasta za najkorzystniejszą uznały ofertę konsorcjum składającego się z trzech podmiotów: GMT Sp. z o.o. z Mysłowic, Karpla Konsalting Sp. z o.o. z Krakowa i Z.R.B. Sarbud s.c. ze Szczawnicy.

Właśnie trwają negocjacje, co do rozwiązań, które ostatecznie przyjmiemy dla obiektu. Powinny się one skończyć za dwa lub trzy tygodnie. Przetarg na pierwszą część prac budowlanych, które pochłoną 2/5 budżetu zamierzamy ogłosić w I kwartale przyszłego roku, dodaje Kazimierz Ladziński.

Pierwsza część prac budowlanych ma zakładać zadaszenie 10 tys. miejsc na stadionie, ale także rozprowadzenie pod cały nowy obiekt wszystkich mediów (docelowo na Górniku ma być 30 tys. miejsc pod dachem, a stadion Górnika Zabrze ma spełniać wszelkie wymogi UEFA dla tego typu nowoczesnych obiektów).

Wzrost planowanych kosztów budowy obiektu sprawi, że nowy stadion dla 14-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej nie będzie gotowy w 2011 roku. Stadion Górnika Zabrze zostanie oddany rok później. Przez cały okres jego modernizacji Górnik będzie rozgrywał na nim mecze.

źródło: PAP
zdjęcie: www.stadiony.net

logo footer