BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lotnisko w Modlinie gotowe przed Euro 2012

Wczoraj wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę lotniska w Modlinie. Pierwsze samoloty mają odlecieć w pierwszym kwartale 2012 roku.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę terminala lotniska. A w ciągu kilku kolejnych na budowę pasa startowego i niezbędnej infrastruktury. Prace mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Władze modlińskiego lotniska pierwsze odloty z obiektu planują na I kwartał 2012 r.

Ze względu na obszary chronione Natura 2000 w okolicy lotniska (Dolina Środkowej Wisły, Forty Modlińskie i Dolina Wkry), w projekcie uwzględniono ochronę przyrody. Wybudowany zostanie m.in. wał ziemny odgradzający Fort Kazamaty od terenu lotniska oraz instalacja systemu radarowego do śledzenia przelotu ptaków.

Obecnie spółka Mazowiecki Port Lotniczy przeprowadza przetargi na inwestora zastępczego oraz wykonawców poszczególnych elementów planowanej inwestycji.

Uruchomienie lotniska w Modlinie to nie tylko szansa na odciążenie Okęcia, ale także impuls dla rozwoju gospodarczego całego regionu, nowe miejsca pracy, wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i oczywiście turystycznej, mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

Port lotniczy w Modlinie ma obsługiwać część ruchu lotniczego dotychczas kierowanego na warszawskie Okęcie, głównie samoloty tanich linii, czarterowe i towarowe. Na terenie lotniska zaplanowano też miejsce na stację kolejową.

Koszt inwestycji to ok. 400 mln zł. Unia Europejska przyznała dofinansowanie w wysokości 76,2 mln zł.

źródło: www.wyborcza.pl
zdjęcie: www.modlinairport.pl

logo footer