BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Drzwi Otwarte na budowie wrocławskiego stadionu

Zwiedzanie terenu budowy, wizualizacja etapów powstawania obiektu oraz spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław, to tylko niektóre atrakcje pierwszych Drzwi Otwartych.

Impreza odbędzie się w niedzielę na placu budowy stadionu piłkarskiego na Maślicach, dokładnie na 1000 dni przed rozpoczęciem mistrzostw. Dla zwiedzających przygotowana zostanie ponad stumetrowa, utwardzona ścieżka oraz specjalna platforma widokowa.

Na platformie umieszczone będą tablice informacyjne, które przybliżą etapy powstawania wrocławskiego obiektu, opiszą najbliższe otoczenie i zaprezentują niemal wszystkie jego funkcje. Pracownicy będą oprowadzać po terenie chętnych i opowiadać o stadionie.

Impreza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 17, a ok. godz. 12.30 na placu budowy pojawią się piłkarze Śląska Wrocław. Będzie to ich pierwsza wizyta od momentu rozpoczęcia prac, mówi Magdalena Malara, rzecznik prasowy spółki Wrocław 2012.

Wrocławski stadion ma pomieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz rozgrywania meczów piłkarskich będzie można m.in. organizować koncerty.

Przy stadionie powstanie blisko 4,5 tys. miejsc parkingowych, w tym 394 dla autobusów. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu będzie także centrum komercyjne.

Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Obiekt przygotowywany jest na mistrzostwa Euro 2012.

źródło: PAP
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer