BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Co z hotelem w Brzegu na Euro 2012?

Na miejscu, gdzie od dawna miał być budowany hotel na Euro 2012 nadal nic się nie dzieje. Natomiast dużo lepiej wyglądają przygotowania brzeskich hotelarzy.

Od ponad roku w Brzegu dyskutuje się o hotelu, który zbudować ma spółka Energy Investors. Nowoczesny obiekt ma służyć staraniom miasta o ściągnięcie do Brzegu jednej z drużyn piłkarskich, które wystartują w futbolowych mistrzostwach Euro 2012.

Na działce rzeczywiście nic się fizycznie nie dzieje, ale wszystkie procedury związane z przygotowaniem inwestycji trwają, zapewniała 10 lipca Małgorzata Suchecka, prezes spółki Herodot, którą inwestor powołał właśnie w celu budowy hotelu.

Prezes Suchecka przekonywała wtedy, że prace powinny ruszyć w drugiej połowie sierpnia. Od tamtych deklaracji minęły prawie dwa miesiące, a na działce przy Wrocławskiej urosły jedynie krzaki i trawa.

Nie wiadomo, czy firma nadal chce postawić czterogwiazdkowy hotel, wiadomo natomiast, że do połowy 2010 roku nie zdąży pokazać gotowego budynku działaczom UEFA, którzy będą sprawdzali stan przygotowań miast starających się o przyjęcie drużyn.

Dużo lepiej wyglądają przygotowania brzeskich hotelarzy. Największemu "Piastowi” w ostatnich latach wyrosła konkurencja w postaci "Romeo".

Odpowiadaliśmy niedawno na ankietę Urzędu Miasta we Wrocławiu, który sprawdzał, gdzie będą mogli nocować kibice, mówi Roman Zdrzewielski, szef hotelu. Będziemy przygotowani na przyjęcie 100 osób. Hotel ciągle się rozrasta, a ostatnio wzbogacił się o nową, efektowną elewację.

Kolejny hotel powstaje przy kaplicy na placu Zamkowym. Poniemiecki budynek, który nie pasował do zamku będzie teraz jego uzupełnieniem.

Otwarcie planujemy na początek 2010 roku, zapowiada właściciel Wiesław Soroczyński. Będzie tu osiem pokoi 2-osobowych i dwa apartamenty o podwyższonym standardzie. A do tego mała restauracja i dwa ogródki.

źródło: www.nto.pl
zdjęcie: www.fotosik.pl

logo footer