BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gra o stadion w Tychach

21 i 22 września Tychy przeprowadzą negocjacje z czterema firmami, które pozostały w grze o kontrakt na zaprojektowanie i budowę nowego stadionu miejskiego za 100 mln zł.

Za dwa tygodnie Tychy będą negocjować z czterema firmami, które zostały w grze o kontrakt na zaprojektowanie i budowę nowego stadionu miejskiego za 100 mln zł. Na razie nie możemy zdradzić które z 16 firm, które w lutym ubiegały się to zlecenie, zostały na placu boju. Tym bardziej, że nie przedstawiły one jeszcze oferty cenowej, mówi Aleksandra Cieślik z tyskiego magistratu.

Ratusz już dziś deklaruje jednak jasno, że więcej niż 100 mln złotych brutto nie zamierza wydać na stadion przy ulicy Edukacji wydać.

Na pewno nie chcemy także, by był to obiekt wyłącznie piłkarski - na stadionie gra drugoligowy GKS Tychy. Powinien posiadać więcej funkcji. Oprócz niezbędnego zaplecza sportowo-gastronomicznego, myślimy np. o bieżni lekkoatletycznej, dodaje Aleksandra Cieślik.

Nowy stadion miejski w Tychach ma być gotowy w 2012 roku. Będzie zadaszony, z nowoczesnym oświetleniem i podgrzewana murawą. Jego planowana pojemność wciąż jest tajemnicą. W ubiegłym roku mówiło się o 15,5 tys. miejsc.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.skyscrapercity.com

logo footer