BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Lodowiska aluminiowe

Prezentujemy najnowsze osiągnięcie w dziedzinie sezonowych lodowisk - składane lodowisko aluminiowe Ice-World.

Mocna, fabrycznie zbudowana konstrukcja zapewnia bezawaryjną wieloletnią pracę. Gwarancja fabryczna wynosi 5 lat. Unikalną cechą tej technologii jest montaż orurowania lodowiska bez użycia narzędzi. Montaż lodowiska o powierzchni 600m² zajmuje kilka godzin.

Oto zalety składanego lodowiska aluminiowego:

Błyskawiczny montaż i demontaż

Zestaw składanych elementów, które łączą się ze sobą szybko i łatwo: taka jest prosta, a jednak pomysłowa zasada składanego lodowiska aluminiowego. W istocie tak prosta i pomysłowa, że lodowisko wielkości 600 metrów kwadratowych można rozłożyć w dwie godziny. Bandy po prostu zamraża się w lodzie, a rury są bezpiecznie umieszczone pod twardym lodem, przez co są doskonale chronione.

Bardzo krótki czas budowy tafli lodowej

Płyta lodowa jest gotowa w 24 godziny. Wystarczy nadzór jednego pracownika nad prawidłowością powstawania płyty. Jedyny warunek to poziome podłoże i bezdeszczowa pogoda.

Prosta pielęgnacja tafli lodowej

Maszynownia może być wyłączana na noc. Po włączeniu rano na nowo zamrażana jest warstwa utworzonej wody. W wypadku temperatur ujemnych polewa się taflę niewielką ilością wody, która zamarza i tworzy gładką nawierzchnię. Powierzchnia tafli lodowej jest codziennie nowa. Wystarczy jeden pracownik z krótkim przeszkoleniem, aby utrzymać piękną taflę lodu.

Prostota obsługi

Lodowisko może być rozkładane i składane przez Użytkownika przy zachowaniu gwarancji fabrycznej.

Bardzo niskie zużycie energii

Dzięki doskonałej przewodności cieplnej aluminium maszynownia pracuje z dokładnie taką wydajnością, jakiej wymagają warunki zewnętrzne, co przynosi oszczędności kosztów energii rzędu kilkudziesięciu procent.

Mobilność

Własności cieplne aluminium umożliwiają zarówno błyskawiczne wytworzenie lodu, jak i jego stopienie i przeniesienie lodowiska w inne miejsce.

Dobra jakość lodu przy każdych warunkach pogodowych

Wiatr, słońce, deszcz, temperatura... oczywiście, że mają one bezpośredni wpływ na jakość lodu. Dlatego też tak przyjemny jest fakt, że warunki pogodowe mają tak niewielki wpływ na jakość lodu w przypadku składanego lodowiska aluminiowego. To także jest skutkiem doskonalej przewodności aluminium. Materiał ten przekazuje zimno dużo szybciej, bezpośrednio do tafli lodu i czyni ja odporną na każde warunki pogodowe.

Lodowisko może być eksploatowane również latem. Udzielamy gwarancji na jakość lodu.

Łatwe składowanie

Elementy instalacji mrożeniowej płyty lodowiska dostarczane są w pakietach o wymiarach 5,50 m x 1,20 m x 1,20 m i wadze ok. 650 kg. W skład pakietu wchodzi 15 modułów orurowania oraz bandy rekreacyjne o długości 5,0 m i wysokości 1,20 m. Osobnym pakietem są kolektory aluminiowe o średnicy 110 mm i długości 1,20 m. Moduły instalacji mrożeniowej przygotowane fabrycznie do rozłożenia tworzą powierzchnię 150m² i ważą ok. 100 kg.

Składane lodowisko aluminiowe jest produktem firmy Ice-World. Firma Ice-World jest największym europejskim producentem przenośnych lodowisk aluminiowych, działa od 1992 roku na rynku europejskim (również poza Europą).

Poza krajami Beneluxu Ice-World wynajmuje przenośne lodowiska poprzez ciągle rosnącą sieć dystrybutorów. Budowa Lodowisk TOL sp. z o.o. jest dystrybutorem firmy Ice-World na rynku polskim.

Numery patentów: NL 1025778, BE 2004/0157, EU 040759094 oraz US 10/8007.251.

Żródło: Firma Budowa Lodowisk TOL Sp. z o.o.

logo footer