BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gdańsk na 1000 dni przed Euro 2012

Tysiąc dni pozostało kiedy zabrzmi pierwszy gwizdek Euro 2012. W Gdańsku pnie się do góry stadion i już niedługo będzie go można obserwować ze specjalnej platformy widokowej. Osoby, które wesprą specjalny fundusz będą mogły liczyć na pamiątkowe tabliczki.

Na 1000 dni przed turniejem w Gdańsku przeprowadzono festyn głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach okolic stadionu. Poinadto zorganizowano specjalną konferencję, której tematy odbiegały nieco od typowych "wokółinwestycyjnych". Skupiono się na społecznych aspektach organizacji mistrzostw. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreślał, że turniej i przygotowania do niego są świetną okazją do integracji społeczeństwa.

W Gdańsku zaczęliśmy "uspołeczniać" przygotowania do Euro 2012. Powstał np. Społeczny Komitet Wsparcia, z którego inicjatywy powstało pierwsze boisko dla młodzieży. Docelowo boisk ma być 16. Na budowę pierwszego ponad 200 tysięcy złotych dała Stocznia Remontowa, miasto przeznaczyło 100 tysięcy, powiedział Paweł Adamowicz. Boisko powstało przy Zespole Szkół Budownictwa Okrętowego przy ul. Hallera.

Prezydent Adamowicz podkreślił, że budowa stadionu to szansa dla mieszkańców dzielnicy gdzie powstaje Baltic Arena.

Inny projekt to współpraca z kibicami, to budowa innej kultury kibicowania w Gdańsku, to wciągnięcie dotychczas stojących z boku wobec sportu mieszkańców Gdańska. Przecież nie jest tak, że wszyscy gdańszczanie kochają piłkę nożną czy zajmują się sportem. Poprzez Euro 2012 chcemy wzbudzić nowy styl zainteresowania sportem, zainteresowania kibicowaniem, nowy sposób korzystania z wolnego czasu.

Wielu ludzi ma problem z tym, jak wykorzystać wolny czas. Nie jest najlepszym pomysłem chodzenie tylko do galerii handlowych, czy oglądanie wciąż telewizji. Zdaniem Pawła Adamowicza o wiele lepszą metodą na spędzanie wolnego czasu jest uczestnictwo w widowiskach sportowych, najlepiej osobiste na przykład w biegach ulicznych. Prezydent Paweł Adamowicz widzi też ogromną rolę sportu w polepszaniu więzi między mieszkańcami już nie tylko Gdańska,ale i regionu.

W sobotę poinformowano też o stworzeniu Funduszu Obywatelskiego na Rzecz Nowego Stadionu. Datki, które osoby fizyczne czy instytucje przekazywałyby na fundusz spożytkowane byłby na wyposażenie stadionu, czy też na zakup sprzętu sportowego dla młodzieży.

Wszyscy będą mieli również szanse zostać uhonorowanym pamiątkową tabliczką na stadionie. W przypadku wpłaty, co najmniej tysiąca złotych nazwisko darczyńcy uwiecznione będzie na takiej właśnie tabliczce. Prezydent Gdańska publicznie w sobotę zobowiązał się wpłacić właśnie 1000 złotych. Ci, którzy chcą przeznaczyć na fundusz mniejszą kwotę mogą liczyć na przykład na odnotowanie w pamiątkowej księdze, czy w internecie.

Stadion "rośnie w oczach", aby można się było bliżej przyjrzeć budowie powstanie specjalna, dwupoziomowa platforma widokowa. Jednorazowo pomieścić ona będzie mogła 70 osób. Otwarcie platformy widokowej przewidziano na 27 września. W tym dniu zaplanowano "dzień otwarty" gdańskiego stadionu na Euro 2012.

Tymczasem prace przy budowie obiektu trwają pełną parą. Zatrudnionych jest 460 osób, prace wykonywane są od 7.00 do 22.00. Wylano już 20 tysięcy z ogólnej liczby 100 tysięcy metrów sześciennych betonu, wbudowano prawie 2900 ton z 6 i pół tysiąca ton stali do żelbetu. Główny nacisk kładziony jest teraz właśnie na wylewanie konstrukcji żelbetowych.

źródło: www.trojmiasto.pl
zdjęcie: www.fakty.interia.pl

logo footer