BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Poznań odmierza czas do Euro 2012

Setki osób odgwizdało w Poznaniu 1001 dni do otwarcia Euro 2012. Na Starym Rynku uruchomiony został zegar odmierzający czas do rozpoczęcia turnieju.

Ostatnie sekundy przed uruchomienia zegara odliczali wspólnie wiceprezydent miasta Tomasz Kayser i wiceprezes spółki Euro Poznań 2012 Michał Prymas.

Odmierzanie 1001 dni odgwizdała ze sceny międzynarodowy sędzia Katarzyna Nadolska,a także poznaniacy, którzy dostali od organizatorów imprezy gwizdki. Przed uruchomieniem zegara Katarzyna Nadolska wręczyła wiceprezydentowi Poznania czerwoną i żółtą kartkę.

Podkreśliłam, że Poznań jest perfekcyjnie przygotowany na przyjęcie Euro 2012. Przekazałam prezydentowi żółtą kartkę w razie potrzeby, gdyby ktoś przeszkadzał w przygotowaniach, a w przypadku wyjątkowo niesportowego zachowania, by mógł wyciągnąć także kartonik czerwony, powiedziała.

Pokazywanie kartek nie będzie chyba konieczne. Wszystkie inwestycje w Poznaniu przebiegają zgodnie z planem. To są inwestycje najpoważniejsze, jak poznański stadion. Kolejne zadania to drogowe i torowe. Ogromna inwestycja będzie na poznańskim lotnisku - na razie trwają przygotowania, prace projektowe. Powstają Termy Maltańskie i obwodnica, która usprawni komunikację między autostradą, stadionem i lotniskiem, wyjaśnił Michał Prymas.

Zegar na Starym Rynku przypomina, że czasu zostało coraz mniej.

źródło: Radio Zet
zdjęcie: www.europoznan2012.pl

logo footer