BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stolica na 1000 dni przed Euro 2012

Czasu jest coraz mniej, a przed organizatorami wciąż bardzo dużo do zrobienia. Jak stolica radzi sobie z przygotowaniami? Jak na 1000 dni przed największą imprezą piłkarską w Europie wygląda stadion, drogi i kolej.

Gdyby Euro 2012 miało odbyć się dziś, za organizację dostalibyśmy czerwoną kartkę. Mecz otwarcia musiałby odbyć się poza Warszawą. Choć budowa Stadionu Narodowego solidnie nabiera tempa, to rezultaty prac ciągle są słabo widoczne.

A jak dojechać na mecz? Obwodnica S8 w budowie, przystanek międzynarodowy wciąż przypomina azjatycki bazar, a stacja Stadion i Dworzec Centralny nie zachęcają do podróży.

Europa i tak przyjedzie do stolicy, a dokładnie na Pragę. Przez tysiąc dni powinniśmy zdążyć się odpowiednio do tego przygotować. Do tego czasu zmodernizowany ma być np. Dworzec Wschodni.

Niestety miasto nie zdąży z wybudowaniem drugiej linii metra.

Skoro nie można będzie dojechać podziemną kolejką, to trzeba postawić na tramwaje. Do Euro 2012 zmodernizowane zostaną wszystkie trasy w okolicach stadionu, a na tory wyjadą nowe klimatyzowane składy.

źródło: Telewizyjny Kurier Warszawski
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer