BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina coraz lepiej przygotowana do Euro 2012

Postępy Ukrainy w przygotowaniach do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku są widoczne we wszystkich dziedzinach, oświadczył w poniedziałek w Kijowie szef rządowego biura koordynacyjnego ds. przygotowań do turnieju, Illia Szewlak. 

Pozytywną dynamikę przygotowań Ukrainy zauważają już inspektorzy UEFA, którzy nie zastanawiają się już czy Euro 2012 na Ukrainie odbędzie się czy nie odbędzie, powiedział Szewlak w trakcie obrad okrągłego stołu, który odbywał się pod hasłem "1000 dni do Euro 2012. Optymalizacja przygotowań Ukrainy".

Prezydent UEFA, Michel Platini powiedział, że jest dumny z tego, iż Ukraina poczyniła postępy w przygotowaniach do Euro 2012. Ukraina, która cierpi z powodu ogromnego kryzysu gospodarczego i ekonomicznego przedstawiła UEFA projekty hoteli dla zespołów i fanów przybywających na Euro 2012.

To dla nas wspaniałe wieści. Wcześniej przygotowania na Ukrainie cały czas stały pod znakiem zapytania. Ostrzegawcze czerwone światło zmieniło się na pomarańczowe. Jeszcze tylko kilka kroków i stanie się zielone, stwierdził Platini.

Najważniejszym zadaniem jest obecnie obrona formuły 4x4, czyli równy podział miast-gospodarzy turnieju na Ukrainie i w Polsce. Finał odbędzie się, jak planowano, w Kijowie, podkreślił Szewlak.

Andrij Kapustin ze społecznego Komitetu 12, pozarządowej organizacji, która kontroluje przygotowania do Euro 2012 uważa podobnie. Dziedziny, którymi zajmują się inspektorzy UEFA na Ukrainie, świadczą o tym, że o odebraniu nam mistrzostw nie ma mowy. Nie interesują ich już tak bardzo modernizacja czy budowa stadionów, lecz np. plany przemieszczania się kibiców podczas turnieju, powiedział.

Kwestia odebrania nam prawa do organizacji Euro 2012 jest zamknięta, dodał Kapustin.

Ukraińskie władze przekonują, że do końca listopada uda się im nadrobić opóźnienia w przygotowaniach do Euro 2012, które w maju wytknęła im UEFA. Listę miast Ukrainy, które przyjmą rozgrywki turnieju, UEFA ogłosi w grudniu.

źródło: PAP
zdjęcie: www.gadu-gadu.pl

logo footer