BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Paradyż i Tubądzin chcą zarobić na Euro 2012

Wprawdzie inwestycje związane z Euro 2012 omijają Łódź i region łódzki, jednak przedsiębiorcy nie zamierzają rezygnować z udziału w przygotowaniach do piłkarskich mistrzostw Europy.

W poniedziałek szefowie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowali spotkanie firm działających w Strefie z Mirosławem Drzewieckim, ministrem sportu i turystyki, oraz Andrzejem Boguckim, odpowiedzialnym za projekty infrastrukturalne wiceprezesem spółki PL.2012.

Wchodzimy już na place budów większości inwestycji, to będzie prawdziwy boom ekonomiczny - mówił minister Drzewiecki. Cieszę się, że polskie firmy chcą skonsumować jak najwięcej z tego wielkiego tortu, jaki mamy do podziału.

Drzewiecki, opierając się na badaniach ekonomistów z trzech uczelni, przepowiada, że organizacja mistrzostw Europy spowoduje do roku 2020 wzrost PKB o 2 proc. Polska na mistrzostwach ma zarobić 27 mld zł.

Pamiętajmy, że wcześniej, od 2010 do 2012 roku, musimy wydać prawie 70 mld zł, informował przedsiębiorców minister. Ale w przypadku inwestycji drogowych czy kolejowych to w większości pieniądze unijne.

Ze słów ministra wynika, że właśnie rozpoczyna się lub wkrótce rozpocznie budowa 379 różnego rodzaju obiektów. Każdy wymagać będzie wyposażenia. Inwestycjami zainteresowane są wszystkie branże, od budowlanej, przez firmy wytwarzające armaturę i ceramikę, po przedsiębiorstwa energetyczne czy związane z sektorem IT.

Podczas spotkania przedsiębiorcy przedstawiali swoje pomysły dotyczące Euro 2012. Dysponujemy wszystkimi kolorami płytek ceramicznych. Możemy budować łazienki w barwach klubowych lub narodowych, mówił Marcin Barański, dyrektor sprzedaży i marketingu z Tubądzina. Jeśli kibic przychodzi na mecz ubrany w ulubione barwy, miło mu będzie nawet w łazience poczuć atmosferę meczu. Dlaczego na Stadionie Narodowym nie miałoby być biało-czerwonych toalet?

Oferujemy płytki na najwyższym światowym poziomie, bez nich nie może powstać żaden obiekt sportowy, tłumaczył Andrzej Wodzyński z Ceramiki Tubądzin. Pomagając w organizacji Euro 2012 wspomagamy naszą firmę.

Przedsiębiorcy dowiedzieli się, że wciąż mogą składać oferty (www.2012.org.pl). Jednocześnie Bogucki, który pełni też funkcję krajowego koordynatora ds. infrastruktury, ostrzegał firmy, by nie przesadzały z cenami usług.

Udziałem w budowie nowych obiektów zainteresowane były m. in.: producent naczep Wielton, Dalkia, producent sanitariatów z Koła, producenci płytek ceramicznych Paradyż i Tubądzin, czy firma doradztwa personalnego Randstad.

źródło: www.lodz.naszemiasto.pl, Gazeta Wyborcza Łódź
zdjęcie: Piotr Pardus

logo footer