BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Robocze spotkanie miast-gospodarzy w Poznaniu

Przedstawiciele polskich miast-gospodarzy Euro 2012 oraz przedstawiciele spółki PL.2012 spotkali się we wtorek w Poznaniu. Na spotkaniu roboczym omawiana była m.in. kwestia finansowania karty kibica.

Za cel spotkania postawiono uzgodnienie stanowisk w rozmowach z UEFA. Sfinansowanie karty kibica, dzięki której uczestnicy będą mogli poruszać się środkami transportu miejskiego to jedna z propozycji, z którą polscy organizatorzy Euro 2012 chcą wystąpić do UEFA. Polska postawi wniosek, by UEFA partycypowała w przygotowaniu i sfinansowaniu takich kart.

Wzorem poprzednich gospodarzy mistrzostw Austrii i Szwajcarii, polskie miasta chcą na czas trwania turnieju wprowadzić tzw. combi-ticket, który pozwalałby kibicom na swobodne podróżowanie w miastach-gospodarzach Euro 2012.

Chodzi o to, by kibic kupując bilet w Poznaniu, mógł również swobodnie poruszać się po Warszawie, Gdańsku, czy Wrocławiu. W Austrii i Szwajcarii to znacznie ułatwiło komunikację i spotkało się z akceptacją UEFA. Chcemy by u nas było podobnie, mówił Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro 2012.

Na razie nie ma rozmów z UEFA na temat sprzedaży alkoholu na polskich stadionach w czasie Euro 2012. Zabrania tego polskie prawo, ale na dużych imprezach piłkarskich, często sponsorowanych przez koncerny piwowarskie, to standard.

Na alkohol przyjdzie czas później. Na razie UEFA ani razu nie postawiła tej kwestii, mówi Marcin Herra. Wprowadziliśmy w Polsce ustawę o bezpieczeństwie imprez sportowych. Niech najpierw zacznie działać. Niech zaczną działać zakazy stadionowe. Niech poprawi się jakość obiektów i jakość kibicowania. Jeśli to wszystko zagra, wówczas dopiero będzie można spróbować wprowadzić na stadiony tak delikatną kwestię jak alkohol. Nie wcześniej, dodał.

23 i 24 września w Warszawie odbędzie się spotkanie miast-gospodarzy, władz spółki PL.2012 oraz przedstawicieli UEFA.

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
zdjęcie: www.gover.pl

logo footer