BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Publiczna zbiórka na gdański stadion

Każdy może stać się fundatorem stadionu w Letnicy. Ruszyła publiczna zbiórka pieniędzy na budowę areny Euro 2012. I nie chodzi tu o brak funduszy na inwestycję, a włączenie gdańszczan w przygotowania do mistrzostw Europy.

Akcja nazywa się "Razem na rzecz stadionu", a jej pomysłodawcą jest Gdański Klub Biznesu, który realizuje ją poprzez Społeczny Komitet Wsparcia Euro 2012 w Gdańsku.

Osoby, które wpłacą do 100 zł, zostaną wymienione w serwisie internetowym Społecznego Komitetu Wsparcia Euro oraz w księdze pamiątkowej stadionu. Ci, którzy wyłożą od 100 do 1000 zł, otrzymają dodatkowo list od prezydenta Gdańska. Wpłacający minimum 1000 zł, dostaną specjalny certyfikat, a ich nazwiska znajdą się na pamiątkowych tablicach przy wejściach na gdański stadion. Zmieści się na nich 1000 nazwisk.

I nie chodzi o to, że na stadion brakuje pieniędzy. Euro 2012 to nie tylko budowa stadionu i dróg. To także wielkie przedsięwzięcie społeczne. Chcemy, aby mieszkańcy Gdańska uczestniczyli w przygotowaniach i czuli, że jest to ich stadion, mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Nie zbieramy na podstawowe wyposażenie stadionu, bo na to środki są. Chcemy za zgromadzone fundusze kupić np. część eksponatów do muzeum sportu, które znajdzie się na stadionie, wyposażenie dla drużyn młodzieżowych, które mają na obiekcie trenować, tłumaczy Zbigniew Canowiecki, członek rady Gdańskiego Klubu Biznesu.

Poza tym budując stadion, nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, co będzie się tam działo. Często potem przy różnych inicjatywach brakuje niedużych kwot. I również dla takich sytuacji będzie stworzony fundusz.

Chętni mogą wpłacać pieniądze do Nordea Bank Polska, nr konta: 50 1440 1345 0000 0000 1071 1134.

Do podjęcia takiej inicjatywy zachęcił nas sukces akcji Junior Gdańsk 2012, w ramach którego budujemy przyszkolne boiska. Zainteresowanie przedsiębiorców ich finansowaniem jest ogromne, tłumaczy Canowiecki.

Junior Gdańsk 2012 to również program stworzony przez Gdańską Radę Biznesu. Przewiduje on, niezależnie od rządowego programu Orlik, budowę sieci boisk przyszkolnych w Gdańsku, dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorców działających na terenie Pomorza.

Ich wkład w budowę jednego boiska to 250 tys. zł, resztę pokrywa miasto (do tej pory koszt wahał się między 300 a 350 tys. zł). W sumie ma powstać 16 boisk. Pierwsze działa już przy Zespole Szkół Budownictwa Okrętowego we Wrzeszczu, jego sponsorem była Stocznia Remontowa.

Kolejne otwarto we wtorek na gdańskim Przymorzu, przy SP nr 80. Tu dołożyli się Navimor oraz Stocznia Wisła. Do końca tego roku gotowych ma być 10 boisk.

źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
zdjęcie: Aneta Sadlik

logo footer