BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Hutnik Warszawa nie skorzysta z Euro 2012

Na warszawskich Bielanach miał powstać supernowoczesny obiekt sportowy z ekskluzywnym hotelem, w którym w czasie Euro 2012 zamieszkają największe gwiazdy europejskiego futbolu. Władze Warszawy zdecydowały, by atrakcyjne tereny sportowe oddać wodociągom. Tym samym pogrzebały klub z ponad 50-letnią historią.

 

Chodzi o Hutnika Warszawa, który działa od 1957 r., a od dekady umiera. Hutnik Warszawa nie ma pieniędzy na bieżącą działalność, a co dopiero na inwestycje. Hutnik ma za to bardzo atrakcyjne, dobrze położone tereny na warszawskich Bielanach. To właśnie tu miało powstać centrum pobytowe na Euro 2012. To nowoczesny kompleks sportowy, w którym w czasie imprezy będą spać i trenować reprezentacje grające w Warszawie.

Nic z tych planów jednak nie wyjdzie. Władze Warszawy zdecydowały właśnie, że tam, gdzie miały być nowoczesne boiska, trzeba zbudować urządzenia kanalizacyjne służące budowanej w sąsiedztwie trasy mostu Północnego.

Zgodnie z podjętą uchwałą rady miasta i zarządzeniem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, Warszawski ośrodek Sportu i Rekreacji (zarządza terenami Hutnika) miał przekazać wodociągom do 16 września prawie 7 tys. m2 terenu przy ul. Marymonckiej 42.

To oznacza, że nie tylko nie powstanie kompleks sportowy, ale i nie ma szans na remont Hutnika. Protestują władze dzielnicy Bielany, władze klubu i opozycyjni radni. We wtorek radna Katarzyna Munio (Stronnictwo Demokratyczne) wystąpiła do prezydent miasta o natychmiastowe wstrzymanie procedury przekazania terenów MPWiK. Nie można pozwolić, aby kolejne tereny sportowe znikały z mapy miasta. Tak jak miało to miejsce z klubem Sarmata, czy Olimpia, alarmuje radna.

źródło: www.dziennik.pl
zdjęcie: www.e-stadiony.pl

logo footer