BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Trasa Toruńska gotowa na Euro 2012

Symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczęto udrażnianie ponad 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 8 od węzła „Modlińska” w Warszawie do węzła „Piłsudskiego” w Markach.

Trasa Toruńska, której przebudowa warta jest 869 mln zł, uzyska parametry drogi ekspresowej. Jest to fragment drogi S8, który od północy łączy oba brzegi Warszawy. Odcinek Modlińska-Piłsudskiego jest zarazem pierwszym etapem realizacji 12-kilometrowej Trasy Armii Krajowej, która powstanie w korytarzu drogi już istniejącej.

Pierwsze zwężenia, do dwóch pasów w każdą stronę, zaczną się po 1 listopada br. Znikną sterczące przy ul. Łabiszyńskiej od lat 80. ubiegłego wieku podpory nieistniejących wiaduktów, które są złośliwie nazywane „polskim Stonehenge“. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk obiecał, że Trasa Toruńska zostanie otwarta w II kwartale 2012 roku.

Umowę podpisali: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie, jako inwestor oraz spółka J&P - Avax, wykonawca. Droga została zaprojektowana przez biuro Transprojekt Warszawa.

Nowa inwestycja obejmie pięć węzłów: Marywilska, Łabiszyńska, Nowo-Wincentego, Ikea i Piłsudskiego, budowę infrastruktury drogowej (w tym chodniki i ścieżki rowerowe, przepusty drogowe, instalacje), urządzenia odwadniające i ochrony środowiska oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

źródło: www.wnp.pl, www.zw.com.pl
zdjęcie: Fotorzepa

logo footer