BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Inwestycje drogowe wokół wrocławskiego stadionu

W przyszłym miesiącu rozpocznie się budowa ulic wokół stadionu na Maślicach. Firma Ziajka zaoferowała w przetargu, że zrealizuje inwestycję o blisko 15 mln zł taniej, niż szacowało miasto.

W październiku koparki wjadą na ul. Drzymały, której budowa jest już zaprojektowana. Następnie wykonawca rozkopie ul. Królewiecką, bo w jej przypadku przygotowana została na razie tylko koncepcja architektoniczna. Na końcu ruszą prace związane z budową krańcówki, czyli ostatniego przystanku dla szybkiego tramwaju plus.

Za całość zapłacimy 41,5 mln zł, choć zaplanowaliśmy, że te inwestycje drogowe kosztować będą 56 mln zł. Trochę więc zaoszczędzimy, cieszy się Paweł Rychel, prezes Wrocławskich Inwestycji.

Nowa ulica Drzymały połączy Królewiecką z Lotniczą. Będzie miała jedną jezdnię z pięcioma pasami. Na środkowym będzie możliwość wprowadzania raz jednego, raz drugiego kierunku ruchu w zależności od potrzeby, mówi Wojciech Kaim, kierownik projektu z WI. Na całej długości będzie tam ścieżka rowerowa i szeroki chodnik.

Budowa Drzymały potrwa siedem miesięcy i kosztować będzie prawie 9 mln zł.

Ulica Królewiecka zostanie poszerzona o dodatkową jezdnię, by kierowcy mieli po dwa pasy w obie strony. W miejscu, gdzie będzie się krzyżować z Drzymały, powstanie rondo o średnicy 51 metrów z dwoma pasami. Przewidziano tam ułożenie "cichej" nawierzchni. Firma Ziajka zmodernizuje ulicę w 13 miesięcy za prawie 24 mln zł.

Tramwaj plus będzie dwukierunkowy, nie potrzebuje więc pętli do zawracania. Dlatego kierunek jazdy zmieniać będzie na tzw. krańcówce. Przy wrocławskim stadionie powstanie ostatni odcinek najdłuższej we Wrocławiu trasy tramwajowej, mówi Sławomir Kanik, kierownik projektu z WI.

Budowa torowiska przy stadionie kosztować będzie prawie 9 mln zł i powinna zakończyć się w październiku przyszłego roku.

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
zdjęcia: Wrocławskie Inwestycje

logo footer