BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Jabłonna będzie miała własnego Orlika

Asfaltowe korty w Jabłonnie przeszły właśnie do historii. Połamane ławki, zniszczone ogrodzenie i wysłużona nawierzchnia ustąpiły miejsca ciężkiemu sprzętowi przygotowującemu teren pod budowę boisk, w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012".

Lokalni działacze sportowi obserwujący trwające od ubiegłego tygodnia za Domem Ogrodnika roboty z pewnością odetchnęli z ulgą. Sportowe obiekty w gminie Jabłonna można właściwie policzyć na palcach jednej ręki, zatem zagnieżdżenie się na jej terenie rządowego Orlika budzi nadzieje na to, że będzie już tylko lepiej.

Żal było patrzeć na ten teren. Uprawianie tu jakiegokolwiek sportu było nie tylko nieprzyjemne, ale i niebezpieczne. Jeśli dzięki tej inwestycji powstanie profesjonalny, dostępny dla każdego obiekt, to należy tylko trzymać kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem, przyznaje jeden z mieszkańców Jabłonny.

W ramach projektu Orlik 2012 powstaną dwa boiska: jedno do gry w piłkę nożną i jedno wielofunkcyjne do gry w siatkówkę lub koszykówkę. To pierwsze - o wymiarach 30×62 m - pokryte zostanie syntetyczną trawą, na której staną bramki zabezpieczone piłkochwytami. Natomiast boisko wielofunkcyjne (19,1×32 m) pokryje innego rodzaju sztuczna nawierzchnia.

Projekt Orlika przewiduje ponadto powstanie budynku socjalno-sanitarnego. Znajdą się w nim szatnie, magazyn, toaleta i pomieszczenie dla trenerów. Końcowym etapem budowy będzie ogrodzenie terenu oraz instalacja oświetlenia, tak aby korzystanie z boisk było możliwe również po zapadnięciu zmroku.

Zgodnie z założeniami programu Orlik 2012, szacowane na ponad milion złotych koszty obiektu zostaną pokryte z trzech źródeł. Swoje, mniej więcej równe, cegiełki dołożą Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski oraz gmina Jabłonna. Inwestycja ma zostać zakończona do końca listopada br.

źródło: www.miejscowa.pl

logo footer