BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 tylko w Polsce i na Ukrainie

Wątpliwości związanych z organizacją Euro 2012 jest jeszcze sporo, zwłaszcza po stronie ukraińskiej, ale UEFA nie odbierze ani Polsce, ani Ukrainie mistrzostw. Nie ma żadnych planów alternatywnych, twierdzi Michel Platini.

Wątpliwości zostały rozwiązane, choć nad Ukrainą ciąży ultimatum. Do końca listopada strona Ukraińska ma udowodnić gotowość do organizacji Euro 2012. Na razie pewnym udziału w mistrzostwach mogą być cztery miasta z Polski i tylko jedno miasto ukraińskie.

To jednak, zdaniem prezydenta UEFA, wystarczy, by zapewnić, że mistrzostwa Starego Kontynentu w 2012 roku zorganizowane będą w Polsce i na Ukrainie.  Pozostaje do wyjaśnienia jedna sprawa, czy Ukraina zaoferuje dwa czy cztery miasta, powiedział szef europejskiej centrali piłkarskiej.

Francuz zapytany przez włoski dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport", czy uważa za swą "porażkę" głosowanie w Cardiff, gdzie wybrano Polskę i Ukrainę jako organizatorów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, odparł, że to jego poprzednik, Szwed Lennart Johansson i tak "obiecał Euro Ukrainie".

Jego grupa i tak głosowałaby za, nawet gdybym był prezydentem od dwóch lat - nie ma wątpliwości Platini. W ten sposób nawiązał do tego, że gdy w Cardiff rozstrzygnęły się losy Euro 2012, on był szefem UEFA od trzech miesięcy.

Jak dotąd pewne organizacji mogą być: Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznań oraz Kijów. Na początku grudnia władze UEFA mają podjąć decyzję, czy nasi współorganizatorzy wywiązali się z obietnic.

źródło: www.tvn24.pl

logo footer