BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ciekawe spotkania na budowie Baltic Areny

Przedstawiciele różnych wyznań zainaugurowali w Gdańsku cykl spotkań mających przybliżyć miejscowej społeczności ideę Euro 2012.

Chcemy dotrzeć do tych osób, które mają bezpośredni kontakt, styczność ze społeczeństwem. Chcemy przekazać im pełną i rzetelną wiedzę o tym, co związane jest z Euro 2012, powiedział rzecznik prasowy Spółki BIEG 2012 Michał Kruszyński, odpowiedzialnej w Gdańsku za budowę stadionu.

Spotkanie z kościołami to pierwsze z serii. Następni w kolejce do poznania stadionowych atrakcji czekają już taksówkarze, nauczyciele, lekarze  i przewodnicy miejscy. Zależy nam, żeby dotrzeć do takich grup zawodowych, które najwięcej rozmawiają z ludźmi, tłumaczy Krzysztof Guzowski z Biura Euro 2012 w Gdańsku. A już w następną niedzielę każdy będzie mógł zobaczyć, jak postępują prace na Letnicy. O godz. 10 startują dni otwarte pod naszym patronatem.

Dodał, że podczas spotkania zaprezentowano wizualizację stadionu, harmonogram prac i wyjaśniono do czego obiekt będzie mógł służyć już po zakończeniu mistrzostw Euro 2012.

Goście interesowali się kwestiami bezpieczeństwa na stadionie. Pytano także, czy będzie lądowisko dla helikopterów, dodał Kruszyński.

Kaplica o charakterze ekumenicznym, o powierzchni 50 m2 powstanie na tej samej kondygnacji co zaplecze dla drużyn. Ma służyć piłkarzom, potrzebującym chwili skupienia przed meczem oraz kibicom, którzy o wygraną zwracają się do sił wyższych.

Pastor Mariusz Adamczyk z Kościoła adwentystów nie kryje zadowolenia. Jestem pod wrażeniem takiej otwartości. Na pewno skorzystamy, podkreśla. Popiera go Hani Hraish, imam meczetu w Gdańsku.

Gdański stadion nigdy nie będzie taką maszynką do robienia pieniędzy jak Camp Nou czy Veltins Arena w Gelsenkirchen, jednak może na siebie zarabiać. Może to być miejsce corocznych spotkań wspólnot religijnych i związków wyznaniowych, co zauważyli zaproszeni goście.

Jakie mogą być źródła dochodów gdańskiego stadionu?

Stadion na Letnicy może być wykorzystany m.in. jako:

  • centrum targowo-wystawiennicze (m.in. jako dodatkowa powierzchnia wystawowa Międzynarodowych Targów Gdańskich);
  • arena dla koncertów największych, światowych gwiazd muzyki:
  • miejsce tematycznych widowisk multimedialnych;
  • miejsce międzynarodowych konferencji;
  • atrakcja turystyczna sama w sobie - ze względu na swoją architekturę będzie przyciągał rzesze zwiedzających, skłonnych wydać kilka bądź kilkanaście złotych na wejście na trybuny;
  • centrum handlowo-rozrywkowe;
  • doskonały obiekt reklamowy i promocyjny dla firmy, która zdecyduje się zapłacić za prawa do nazwy stadionu:
  • obiekt sportowy dla innych dyscyplin niż piłka nożna - głównym źródłem dochodów będzie jednak futbol,  a wpływy finansowe zależne będą od poziomu sportowego reprezentowanego przez Lechię Gdańsk.

źródło: PAP, www.naszemiasto.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

logo footer