BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kompleks basenów olimpijskich w Poznaniu

W piątek wmurowano akt erekcyjny pod budowę "Term Maltańskich" w Poznaniu - największego w Polsce zespołu basenów. Obiekt o charakterze sportowo-rekreacyjnym ma zostać oddany do użytku w sierpniu 2011 roku.

Kompleks będzie się składać z basenów sportowych i rekreacyjnych wraz z m.in. odnową biologiczną, strefą saun, zjeżdżalniami oraz parkingiem na 415 miejsc. W części sportowej znajdzie się 50-metrowy basen olimpijski, basen do skoków z wieży oraz basen do rozgrzewki.

Trybuny podczas zawodów będą mogły pomieścić 3900 widzów. Termy Maltańskie położone są tuż przy Torze Regatowym Malta, na którym odbywają się najwyższej rangi zawody w kajakarstwie czy wioślarstwie.

Za dwa lata będziemy mieli największy tego typu obiekt w Polsce. A dzięki niemu Poznań ma szanse odbudować i rozwinąć się w takich dyscyplinach jak pływanie, skoki do wody, piłka wodna czy pływanie synchroniczne.

Ostatnie sukcesy w pływaniu świętowaliśmy 15 lat temu za sprawą Artura Wojdata i Rafała Szukały, powiedział prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego Janusz Rajewski.

Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2009 roku i potrwają do sierpnia 2011. Koszt inwestycji to ok. 271 mln złotych, z czego na część sportową Poznań otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50 mln. Budowa Term Maltańskich znalazła się również na liście przedsięwzięć związanych z organizacją Euro 2012.

źródło: PAP
zdjęcie: www.epoznan.pl, www.gazeta.pl

logo footer