BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dolnośląskie inwestycje na Euro 2012 pod znakiem zapytania

Polityka rządu i władz regionu dolnośląskiego prowadzi do opóźnień inwestycji związanych z inwestycjami wokół Euro 2012 - zarzuca politykom PO i PSL opozycja.

Paweł Hreniak, przewodniczący Klubu Radnych PiS w sejmiku dolnośląskim, wśród inwestycji związanych z Euro 2012 wymienia przede wszystkim rozbudowę portu lotniczego we Wrocławiu, nowy szpital na osiedlu Złotniki oraz wschodnią obwodnicę stolicy Dolnego Śląska.

Decyzję MON o przekazaniu gruntów pod wrocławskie lotnisko marszałkowi województwa uroczyście ogłosili 19 marca 2008 roku wicepremier Grzegorz Schetyna, szef MON Bogdan Klich oraz marszałek Marek Łapiński.

Na to spotkanie nie zaproszono prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który od dawna o te grunty zabiegał, żeby przekazać je spółce Port Lotniczy Wrocław. Teraz okazało się jednak, że władze portu nie otrzymały terenów potrzebnych do rozbudowy lotniska, bo sprawę, jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, zaniedbali pracownicy urzędu marszałkowskiego. Odpowiedni wniosek wprawdzie złożono do Ministerstwa Infrastruktury, ale był on niekompletny i dotarł zbyt późno.

Do 2011 roku ma być skończony nowy szpital, zapewniał jeszcze w lutym tego roku pełnomocnik zarządu województwa ds. służby zdrowia Roman Szełemej. Dzisiaj nie wiadomo jednak, kiedy ruszy i zakończy się budowa. W uzasadnieniu do uchwały o powołaniu spółki Nowy Szpital Wojewódzki marszałek Łapiński pisze wprost, że rozpocznie on działalność dopiero w 2013 roku.

Z kolei 10 kwietnia br. przekazano informację, że prace przy wschodniej obwodnicy Wrocławia ruszą w maju i zaczną się od wznoszenia mostu łączącego Siechnice z Łanami. Zapewniano, że cała inwestycja gotowa będzie do 2012 roku.

Obecnie jednak mówi się, że mostem będzie można pojechać pod koniec 2011 roku. Ale jego wznoszenie może być przedłużane aż do 2013 roku, bo urząd marszałkowski dopiero wtedy będzie miał pieniądze, aby zapłacić wykonawcy.

Jesteśmy pełni obaw, czy zarząd województwa dolnośląskiego poradzi sobie z tymi zagrożeniami. I dlatego w związku z niebezpieczeństwem nienależytego przygotowania Dolnego Śląska do organizacji Euro 2012 klub radnych PiS złoży na październikowej sesji projekt powołania komisji doraźnej ds. monitorowania przygotowań samorządu województwa do organizacji tej imprezy.

Będziemy jednocześnie wnosili o powołanie na jej przewodniczącego przedstawiciela klubu opozycyjnego, zapowiedział szef dolnośląskich struktur PiS poseł Dawid Jackiewicz. Dodał, że jeśli politycy rządzącej województwem koalicji PO - PSL nie zgodzą się na powołanie tego gremium, to wtedy radni Prawa i Sprawiedliwości nieustannie będą składać interpelacje i domagać się informacji na ten temat.

źródło: www.naszdziennik.pl
zdjęcie: AG

logo footer