BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 bez Kijowa?

Takiego wariantu jeszcze nie rozważano. Według wicemera Kijowa, tego miasta w ogóle może zabraknąć w mistrzostwach Euro 2012. Zdaniem Jewgienija Czerwonenki, jeśli UEFA zdecyduje się na organizację Euro 2012 tylko w dwóch ukraińskich miastach, będą to Charków i Donieck.

Szef UEFA Michel Platini już wielokrotnie zapewniał, że Euro 2012 odbędzie się i w Polsce, i na Ukrainie. Teraz potwierdził to po raz kolejny w wywiadzie dla jednej z ukraińskich gazet, ale zastrzegł: Musimy tylko ustalić, czy na Ukrainie Euro 2012 odbędzie się w dwóch, czy czterech miastach.

Do tych słów odniósł się wicemer Kijowa Jewgienij Czerwonenko.  Wszystko zależy od tego, czy uda nam się zmodernizować port lotniczy i przede wszystkim stadion. Dlatego jeśli UEFA zdecyduje się na organizację Euro w dwóch miastach, wtedy najprawdopodobniej odbędzie się ono w Charkowie i Doniecku, stwierdził przedstawiciel stolicy kraju.

Według niego powodem ewentualnego wyeliminowania Kijowa jest brak zaangażowania państwa w organizację turnieju. To, że ciągle Ukraina nie straciła szans na Euro 2012, nie jest zasługą władz, a prywatnych biznesmenów, którzy wybudowali obiekty w Doniecku, Charkowie i Dniepropietrowsku, stwierdził Czerwonenko. Jego zdaniem, Kijów na takie wsparcie liczyć nie może.

Delegaci z UEFA zapewniają, że widzą spory postęp w przygotowaniach, ale nie kryją przy tym obaw, nadal większość projektów związanych z Euro 2012 oznaczonych jest kolorem pomarańczowym, co oznacza istnienie ryzyka.

Czasu jest coraz mniej, przypomniał Ukraińcom dyrektor Euro 2012 Martin Kallen. Trzeba mocno się wziąć do pracy, zganił.

Kallen dyskretnie zasugerował we wtorek, że to już nie jest czas prezentacji makiet. Ciągle jesteśmy w pierwszym punkcie przygotowań, stwierdził. Trzeba teraz pokazać, że potraficie nie tylko pięknie prezentować plany, ale też je zrealizować, zaapelował do Ukraińców.

Ostateczną decyzję o tym, ile i które ukraińskie miasta zostaną organizatorem Euro 2012, UEFA ma podjąć 10-11 grudnia.

źródło: www.tvn24.pl
zdjęcie: www.go2ukraine.blogspot.com

logo footer