BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dekoracja Pałacu Kultury

Kilkunastoosobowa grupa specjalistów z UEFA zapoznała się z przygotowaniami Warszawy do ceremonii losowania Euro 2012 i wizytowała między innymi stołeczny Pałac Kultury i Nauki, gdzie 7 lutego 2010 roku, w Sali Kongresowej, wyłonione zostaną składy grup eliminacyjnych.

Eksperci z piłkarskiej centrali interesowali się także funkcjonowaniem lotniska i odwiedzili hotele, w których zamieszkają goście ceremonii i delegacje narodowych federacji piłkarskich.

Bardzo szczegółowo rozpracowaliśmy wszystkie działania związane z tą ważną ceremonią. Począwszy od tego, że w specjalnym reżimie będzie musiało pracować lotnisko, bowiem spodziewamy się łącznie około tysiąca gości, po wystrój obiektu i przygotowanie miejsc hotelowych, zapewnia Adam Olkowicz, dyrektor turnieju EURO 2012 w Polsce, wiceprezes spółki EURO 2012 Polska odpowiedzialnej za przygotowania do turnieju.

Mamy podpisane umowy z hotelami, których jest dużo w okolicach Pałacu Kultury. Wiemy już gdzie będą mieszkać oficjele, dziennikarze, przedstawiciele UEFA. Zamierzamy specjalnie udekorować okolice Pałacu Kultury i Nauki.

Jestem także po wstępnych rozmowach z władzami miasta, bowiem planujemy „ubrać” sam Pałac Kultury. Przy specjalnych okazjach można uzyskać na to zgodę, a wówczas na budynku zawisłby ogromny baner, o wymiarach 31 na 31 metrów, dodał Olkowicz.

Przypomniał, że zawarta została już umowa z dyrekcją Pałacu Kultury w sprawie udostępnienia pomieszczeń na ceremonię losowania. Obok Sali Kongresowej potrzebnych nam będzie 12 innych, mniejszych i większych sal, ponieważ musimy zapewnić właściwe warunki pracy zarówno dziennikarzom, których będzie akredytowanych kilkuset, jak i gościom.

Koledzy z UEFA zapoznali się z naszymi planami i aktualnym stanem przygotowań i nie ma ich zdaniem żadnych zagrożeń. Jesteśmy przekonani, że przy tej okazji zaprezentujemy swoją sprawność organizacyjną.

Olkowicz podkreślił, że 7 lutego będzie pierwszym dniem, w którym wszystkie stacje telewizyjne z Europy i innych krajów skierują swą uwagę na Warszawę. Podczas tej transmisji będzie prezentacja wszystkich polskich i ukraińskich miast-gospodarzy mistrzostw, ujawnił Olkowicz.

Będą to swego rodzaju wizytówki miast, prezentujące ich walory, historię, życie codzienne, zabytki. To świetna promocja. Od tej prezentacji miast zacznie się realizacji wielkiego programu promocyjnego, który trwać będzie praktycznie aż do rozpoczęcia mistrzostw.

Zresztą warto pamiętać, że i podczas samego turnieju planowanych jest wiele imprez kulturalnych, koncertów, spektakli, które promować będą polską kulturę i nasz kraj.

źródło: PAP
zdjęcie: Aneta Sadlik

logo footer