BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Finał Euro 2012 w Warszawie?

UEFA zarezerwowała około 8 tysięcy biletów w warszawskich hotelach, w terminie kiedy ma się odbyć finał Euro 2012. Niewykluczone zatem, że federacja przeniesie mecz finałowy turnieju do Warszawy.

Informacji nie potwierdzają ani spółka PL.2012 ani biuro turystyczne TUI, które rezerwuje bilety w imieniu UEFA. Jedynie stołeczny ratusz nie odmówił komentarza w tej sprawie.

Rzeczywiście, UEFA chce zarezerwować więcej miejsc w warszawskich hotelach w trakcie finałowej fazy turnieju, przyznał Andrzej Cudak, p.o. miejskiego sekretariatu ds. Euro 2012.

Do tej pory federacja była zainteresowana rezerwacją około 4 tys. miejsc w hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych, w okresie od meczu otwarcia aż do półfinałów. Teraz ma ich być dwa razy więcej, także w hotelach trzygwiazdkowych.

Organizacji turnieju w Kijowie nie jest pewny także wicemer Kijowa Jewgienij Czerwonenko. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się zmodernizować port lotniczy i przede wszystkim stadion. Dlatego jeśli UEFA zdecyduje się na organizację Euro 2012 w dwóch miastach, wtedy najprawdopodobniej odbędzie się ono w Charkowie i Doniecku, powiedział przedstawiciel władz. Finał Euro 2012 może więc odbyć się w Warszawie.

Podczas wizyty w Doniecku szef delegacji UEFA Martin Kallen dał do zrozumienia, że czas już wydostać się z fazy "prezentacji makiet".  Ciągle jesteśmy w pierwszym punkcie przygotowań, stwierdził. Trzeba teraz pokazać, że potraficie nie tylko pięknie prezentować plany, ale też je zrealizować.

Ostateczną decyzję o tym, które ukraińskie miasta zostaną organizatorem Euro 2012, UEFA ma podjąć 10-11 grudnia.

źródło: www.tvnwarszawa.pl
zdjęcie: www.nbi.com.pl

logo footer