BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy termin przetargu na modernizację lotniska we Lwowie

Termin składania ofert na modernizację międzynarodowego portu lotniczego we Lwowie przesunięty został do 8 października, a rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 4 listopada 2009 roku.

Czas na składanie ofert został wydłużony z uwagi na konieczność przygotowania przez potencjalnych inwestorów dużej liczby dokumentów, a także przetłumaczenia ich na język ukraiński.

Powtórny przetarg, którego celem jest znalezienie wykonawcy prac budowlanych i remontowych lwowskiego portu lotniczego, został ogłoszony 19 sierpnia. Poprzedni, w związku z brakiem zainteresowanych wykonawców, został anulowany. Przewidywany koszt modernizacji państwowego przedsiębiorstwa Międzynarodowy Port Lotniczy "Lwów" wynosi 1 miliard 107 milionów hrywien (ok. 163 mln euro).

W oczekiwaniu na wyłonienie generalnego wykonawcy na terenie lotniska trwają prace przygotowawcze do budowy nowego terminalu. Prowadzi je firma Altis-Holding, a koszt tych prac wyniesie 40 mln hrywien.

Prawdopodobnie 1 kwietnia 2010 roku lotnisko zostanie zamknięte dla przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i remontowych w ramach przygotowań do Euro 2012. To optymalny czas dla zamknięcia portu lotniczego, przecież właśnie wtedy kończy się zimowy i zaczyna letni harmonogram lotów. Będziemy zabiegać o to, aby lotnisko było zamknięte nie dłużej niż 3,5 miesiąca, powiedział dyrektor portu Aleksandr Zahrewa. W tym okresie ruch pasażerski obywać się ma poprzez lotniska w Łucku i Iwano-Frankowsku.

źródło: PAP
zdjęcie: www.jetstream.pl

logo footer