BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Stadionowy festyn w Gdańsku-Letnicy

Niedzielny festyn na stadionie w Letnicy cieszył się dużym powodzeniem. Od godz. 10 przed wejściem do gdańskiego stadionu na Euro 2012 zebrał się tłum dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znalazł coś dla siebie.

Dmuchane zamki, wielkie piłkarzyki, kącik malowania twarzy, kącik plastyczny, pokazy karate, występy małych cheerleaderek, konkursy - to atrakcje, które przeznaczono dla najmłodszych.

Starsi mogli wjechać na wysokość ok. 40 metrów, by podziwiać budowany stadion gdański na Euro 2012. Druga kolejka stała do zwiedzania stadionu. Tak wyglądał niedzielny festyn w Letnicy, koło budowy stadionu na Euro 2012 w Gdańsku.

Z jednym z inspektorów nadzoru budowy można było przejść się wokół budowy, tuż przy dolnych trybunach stadionu. Można było nawet zajrzeć na poziom zerowy - tam, gdzie podczas Euro 2012 biegać będą piłkarze.

Budowę stadionu będzie można od niedzieli podziwiać z ogólnodostępnej platformy widokowej przy ul. Żaglowej, za III Urzędem Skarbowym w Gdańsku. Tutaj również nie brakowało chętnych, podziwiających sportową inwestycję.

Obecnie na budowę stadionu zużyto 1/4 planowanej ilości betonu, czyli ok. 22 tys. m3. Przy jego stawianiu wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia technologii budowlanej. Podobnie będzie podczas wyposażania elektroniczno-technologicznego. Nie zapomniano o bezpieczeństwie - wystarczą 3 minuty, by opustoszały trybuny, 7 kolejnych na przejście bram ewakuacyjnych. To budowa XXI wieku.

źródło: www.gdansk.naszemiasto.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

logo footer