BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Euro 2012 na Ukrainie niedofinansowane

Prezydent Wiktor Juszczenko twierdzi, że projekty związane z Euro 2012 są sfinansowane jedynie w jednej czwartej. Tymczasem rząd zapewnia, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Wiktor Juszczenko powiedział, że w ciągu 9 miesięcy tego roku wysokość finansowania sięgnęła tylko 27 procent. To zła realizacja budżetu, zaznaczył prezydent. Zwrócił także uwagę, że wydatki na modernizację dróg pokrywane są jedynie w 11 procentach.

Wiktor Juszczenko twierdzi, że ta kwestia jest wyjątkowo istotna dla dalszych losów Euro 2012 na Ukrainie. W grudniu UEFA ma podjąć decyzję, czy Mistrzostwa odbędą się we Lwowie, Charkowie lub Doniecku. Na razie pewne jest jedynie, że mecze zostaną zorganizowane w Kijowie.

Wiktor Juszczenko proponuje także nowy sposób finansowania inwestycji związanych z Euro 2012, przede wszystkim w infrastrukturę drogową. Prezydent chciałby, aby zrobiły to banki wykupując obligacje. Tymczasem rząd oraz Rada Najwyższa naciskają, aby pieniądze pochodziły z dochodu Narodowego Banku Ukrainy.

źródło: IAR
zdjęcie: AFP

logo footer