BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Maskotki na Euro 2012

Koszulki, szaliki, smycze i oczywiście oficjalna maskotka będą atrybutami piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Wbrew pozorom, takie gadżety są ważne, bo to one pojadą w świat i będą przypominać o miejscu, gdzie odbyło się Euro 2012.

Władze Poznania zapewniają, że już o tym myślą, jednak na razie dzieje się niewiele. Czekamy na oficjalne logo, które zatwierdzi UEFA, mówi Rafał Łopka z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania. Sądzę, że mniej więcej na rok przed finałami odpowiednie decyzje powinny już zapaść i wówczas będzie wiadomo, jakie gadżety miasto przygotuje, tłumaczy Rafał Łopka.

Być może Poznań na Euro 2012 wizerunkowo wspomogą koziołki. Znakomicie wywiązały się one z tej roli podczas niedawnych wioślarskich mistrzostw świata.

Mimo że oficjalnej maskotki na razie w Poznaniu nie będzie, to ma rozpocząć się produkcja innych gadżetów. Jak twierdzi Łopka, miasto będzie produkować koszulki, czapeczki i inne drobiazgi. Być może pokusi się także o stworzenie „zestawów startowych” podobnych do tych, jakie były rozdawane uczestnikom konferencji klimatycznej w grudniu 2008 roku. W takim zestawie znalazł się szalik i czapeczka, foldery z informacjami o Poznaniu i pendrive.

Na pewno własnymi gadżetami Poznania nie zasypie samorząd województwa.Nie planujemy takich działań. Co najwyżej będziemy w dziedzinie promocji współpracować z władzami Poznania, jeżeli będzie taka wola, twierdzi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa.

Podobnie jest w innych polskich miastach-gospodarzach Euro 2012. Mamy już pewne projekty, ale jeszcze się wstrzymujemy z produkcją oficjalnej maskotki, twierdzi Magdalena Okulowska z Biura ds. Euro 2012 we Wrocławiu. UEFA najpierw musi podać oficjalny logotyp. Do tego czasu ograniczamy się do produkcji gadżetów, takich jak koszulki, szaliki czy smycze. Na rynku pojawią się na początku przyszłego roku, dodaje.

Jak udało nam się ustalić, we Wrocławiu dużą szansę na oficjalną maskotkę ma Krasnal Wrocławski.

Spokój polskich organizatorów dziwi, szczególnie w kontekście działań, które prowadzi się na Ukrainie. Swoje maskotki, nie czekając na oficjalne wytyczne UEFA, zaprezentowały już Lwów i Charków.

źródło: www.wielkopolska.naszemiasto.pl

logo footer