BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Opolu powstanie centrum sportowe na Euro 2012

Nie ma już przeszkód w sprawie budowy bazy na Euro 2012. Umowa została podpisana przez prezydenta miasta oraz wykonawcę, firmę Heberger.

Chcielibyśmy, żeby to centrum podniosło możliwości zaplecza bazy sportowej - piłkarskiej w mieście. Jest to elementem naszych starań o przyjazd drużyny do Opola, mówi rzecznik prezydenta Opola, Mirosław Pietrucha.

Jesteśmy wiadomo po długim postępowaniu pełnym protestów, skarg i odwołań. Pierwotnie przetarg na budowę centrum sportowego w Opolu rozstrzygnięty był w lipcu, ale  drobna  formalność spowodowała,  że została podpisana dopiero w tej chwili, podkreśla rzecznik prezydenta. Teraz już nic nie powinno przeszkodzić budowie centrum sportowego.

Obiekty sportowe powstaną przy ul. Północnej w Opolu. Prace mają ruszyć niebawem, a zakończyć się w październiku przyszłego roku. Centrum sportowe będzie kosztowało 14 milionów złotych, w tym pięć milionów to pieniądze z Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że budowy podjęło się wyłonione w przetargu konsorcjum składające się z firm projektowych i budowlanych Heberger z siedzibą w Krapkowicach.

źródło: www.radio.opole.pl
zdjęcie: www.euroraport.pl

logo footer