BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ukraina wyszła ze strefy ryzyka

Większość projektów, realizowanych w związku z przygotowaniami Ukrainy do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. znajduje się poza strefą ryzyka, oświadczył wczoraj w Kijowie wicepremier Iwan Wasiunyk nadzorujący te przygotowania z ramienia rządu.

Niepokój ekspertów UEFA, którzy odnotowują postępy w przygotowaniach, nadal wywołuje sytuacja z modernizacją lotnisk we Lwowie i Doniecku, a także dwumiesięczne opóźnienie w budowie stadionu we Lwowie, wyjaśnił na konferencji prasowej.

Wasiunyk zapewnił jednocześnie, że modernizacje portów lotniczych we Lwowie i Doniecku już się rozpoczęły i mogą one zostać zakończone za ok. 24-26 miesięcy.

W przypadku stadionu we Lwowie opóźnienie nie jest krytyczne, powiedział wicepremier.

Obecny na tej samej konferencji prasowej minister ds. rodziny, młodzieży i sportu Jurij Pawłenko wyjaśnił, iż ani ukraińskie władze państwowe, ani miasta-gospodarze nie mają wątpliwości, że Euro 2012 w ich kraju się odbędzie. Rozgrywki będą w czterech miastach, a finał w Kijowie, podkreślił.

Z poufnego raportu UEFA wynika, że ukończenie budowy stadionu we Lwowie w zaplanowanym terminie jest nierealne i że oddanie stadionu do użytku w lipcu 2011 r. jest niemożliwe.

Autorzy raportu zarzucili ponadto władzom Lwowa, że nie mają nawet dokładnego projektu stadionu, nie mówiąc już o braku kosztorysu jego budowy. Ryzyko, że stadion we Lwowie nie zostanie oddany na czas, zwiększa się w związku z zaplanowanymi na styczeń wyborami prezydenckimi na Ukrainie, głosi tajny dokument UEFA.

Tak, mamy trudności z budową stadionu, przyznał mer Lwowa Andrij Sadowy, jednak krytyczne uwagi UEFA służą nam pomocą i nie są przeszkodą.

Mer ocenił jednocześnie, że publikacja takich raportów jest prowokacją przeciwko jego miastu. Jest to dziwna i skandaliczna kolejna próba dyskredytacji Lwowa, powiedział Sadowy.

źródło: PAP

logo footer