BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wsparcie niemieckich policjantów podczas Euro 2012

Niemieccy policjanci będą wspierać nasze siły porządkowe podczas Euro 2012. Do Polski może trafić nawet kilkuset niemieckich mundurowych, którzy mogliby zabezpieczać mecze niemieckiej reprezentacji.

Taką deklarację złożyli przedstawiciele niemieckiej Narodowej Komisji do spraw Sportu i Bezpieczeństwa, goszczący w MSWiA. Niemcy brali dziś udział w pracach Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych.

Jurgen Schubert zapewnił, że Niemcy mogą się podzielić nie tylko wiedzą o zabezpieczeniu imprez sportowych. Mogą też aktywnie wesprzeć polską policję. Schubert powiedział, że wszystkie życzenia kierowane z Polski, Niemcy będą mogli spełnić.

Niemieccy policjanci brali udział w zabezpieczaniu wielu imprez podczas mistrzostw w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii. To wszystko, co się nam udało wtedy zrobić, na pewno możemy powtórzyć w Polsce, dodał.

Wiceszef MSWiA Adam Rapacki potwierdza, że niemieccy policjanci będą obecni podczas rozgrywek Euro 2012. Polska planuje i jest w stanie przyjąć wsparcie niemieckich policjantów. Wiceminister dodał, że rozważamy, jakie działania mogliby podejmować zagraniczni funkcjonariusze. Uspokajał, że z pewnością nie będą dysponować uprawnieniami polskiej policji i nie będą pracować z bronią.

Według Adama Rapackiego, policjanci z krajów uczestniczących w Euro 2012 będą działać w sztabach zabezpieczających poszczególne mecze. Wtedy doświadczenie oraz informacje policjantów z danego kraju mogą pomóc w szybszym opanowaniu ataków chuliganów z zagranicy.

źródło: IAR
zdjęcie: www.legialive.pl

logo footer