BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszy drugi etap budowy Mostu Północnego w Warszawie

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał pozwolenie na rozpoczęcie drugiego etapu budowy trasy dojazdowej do Mostu Północnego, od węzła Młociny do węzła z ulicą Pułkową w Warszawie. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Trasa o długości 800 m obejmie odcinek pomiędzy ul. Zgrupowania AK "Kampinos" a ul. Encyklopedyczną. Powstaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Inwestycję związaną z budową trasy dojazdowej podzielono na trzy etapy. Pierwszy zakłada budowę 3-kilometrowego odcinka, od węzła z ul. Encyklopedyczną do węzła z ul. Modlińską. Prace trwają od ponad trzech miesięcy. Trzeci etap obejmuje drogę za węzłem z ul. Modlińską na wschód, w kierunku Marek. Odcinek ten znajduje się w fazie projektu.

Docelowo trasa dojazdowa do Mostu Północnego ma połączyć drogę Salomea-Wolica ze wschodnią obwodnicą Warszawy - przebiegać będzie z Ursusa, przez Włochy, Bemowo, Bielany i Białołękę do Marek.

Wartość całej inwestycji szacuje się na blisko miliard złotych. Projekt ubiega się o dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Budowa Mostu Północnego znajduje się na liście przedsięwzięć związanych z przygotowaniami do Mistrzostw Euro 2012. Most Północny ma zostać oddany do użytku jesienią 2011 r.

źródło: PAP
zdjęcie: www.efakt.pl

logo footer