BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rozbudowa drogi łączącej poznańskie lotnisko ze stadionem

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu rozstrzygnął przetarg na wykonawcę czteropasmowej drogi łączącej poznańskie lotnisko z ulicą prowadzącą do stadionu miejskiego. Inwestycja ma być zakończona w czerwcu 2011, a jej koszt to 84 mln zł.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano jeszcze w tym roku. Wykonawcami będą firma Strabag i Colas. Inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, oddzielonych od siebie pasem zieleni oraz budowę wiaduktu węzłowego przystosowanego do układu komunikacyjnego miasta.

Inwestycja obejmuje budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda, oddzielonych od siebie pasem zieleni oraz budowę wiaduktu węzłowego przystosowanego do układu komunikacyjnego miasta.

Projekt przewiduje również przebudowę zjazdów do terminalu General Aviation oraz terminalu Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Zostaną wybudowane także zjazdy i drogi dojazdowe do posesji, zatoki autobusowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Łącznie ZDM zmodernizuje blisko cztery kilometry ulicy.

Zmodernizowana ulica Bukowska zapewni lepszy dojazd do lotniska i stadionu miejskiego.  Korzystne stanie się połączenie z Autostradą A2, a w przyszłości z III ramą komunikacyjną Poznania.

Obecnie jednopasmowa ulica Bukowska łączy międzynarodowy Port Lotniczy Poznań Ławica z ulicą, przy której znajduje się stadion miejski, na którym w 2012 roku odbędą się mecze Euro 2012.

źródło: PAP
zdjęcie: www.scyscrapercity.com

logo footer