BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Kijowie zamiast hoteli będą mieszkania dla gości Euro 2012

Goście, którzy przyjadą do stolicy Ukrainy na Euro 2012, mogą nocować w mieszkaniach prywatnych, uważają przedstawiciele władz Kijowa.

Rozpatrujemy tę kwestię bardzo szczegółowo. Staramy się stworzyć bank mieszkań, które będzie można wynająć gościom Euro 2012, oświadczył w środę pierwszy wicemer Kijowa, Anatolij Hołubczenko. Jego zdaniem wynajem mieszkań prywatnych będzie dla kibiców turnieju tańszy, niż zamieszkanie w hotelu.

Kijowski wicemer potwierdził w ten sposób zarzuty szefa ukraińskiej Izby Kontroli Mykoły Sywulskiego, który oskarżył we wtorek władze Kijowa, że raportując o przygotowaniach tego miasta do Euro 2012 podają UEFA kłamliwe informacje.

Do oficjalnych raportów dla UEFA włączane są (przez władze Kijowa) hotele, których budowa nawet się jeszcze nie rozpoczęła, mówił Sywulski. Szef Izby Kontroli skrytykował także kijowski ratusz za zbyt powolne tempo przygotowań miejskiej infrastruktury transportowej.

We wrześniu Rada Miejska Kijowa zatwierdziła plan budowy hoteli, w którym zadeklarowała, że przed Euro 2012 w mieście tym powstanie 28 takich obiektów.

O tym, że realna sytuacja w Kijowie różni się od tej, która przedstawiana jest w raportach miejscowych władz dla UEFA mówił także Jewhen Czerwonenko. Jako zastępca mera miasta do niedawna zajmował się on w Kijowie właśnie przygotowaniami do Euro 2012.

Czerwonenko podkreślił, że Michel Platini dziwił się niedawno, skąd w Kijowie nieoczekiwania wzięła się taka liczba hoteli.

źródło: PAP
zdjęcie: www.eko-tourist.krakow.pl

logo footer