BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pozytywna ocena dla przygotowań Poznania do Euro 2012

Posłowie z podkomisji do spraw przygotowania Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej sprawdzili stan przygotowań Poznania i Wielkopolski do Euro 2012.

Według członków komisji, Poznań jest na dobrej drodze, aby bezbłędnie wypełnić wszystkie zadania. Z pozytywnej oceny Poznania zadowolony był wiceprezydent Sławomir Hinc, który podkreślał, że miasto niezależnie od sytuacji ekonomicznej zmierza do zakończenia wszystkich inwestycji w terminie.

Kryzys nie pozostał jednak bez wpływu na przygotowanie Poznania do Euro 2012, co zauważył przewodniczący podkomisji Andrzej Biernat, wspominając m.in. o odłożeniu w czasie domknięcia III ramy komunikacyjnej miasta.

Spotkanie dotyczyło konkretów związanych z przebiegiem turnieju. Rozmawialiśmy o strefach kibica, które mają powstać podczas Euro 2012 - mówił poseł Jakub Rutnicki z PO. Poseł zadowolony był też z tego, że władze miasta podtrzymują deklaracje, iż drużyna Lecha od listopada powróci na stadion przy Bułgarskiej.

Po spotkaniu przedstawicieli miasta z posłami wiemy również, że do końca roku wyłoniony zostanie operator, który zajmie się zarządzaniem stadionem. W obiekcie przy Bułgarskiej ma się znaleźć kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni usługowej. Pomysł na ich wykorzystanie ma być wzięty z walijskiego Cardiff, gdzie w Millennium Stadium znajduje się hotel, restauracja oraz biura.

źródło: www.poznan.naszemiasto.pl
zdjęcie: www.skyscrapercity.coml

logo footer