BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gdzie będą centra pobytowe na Euro 2012?

Lista propozycji ośrodków pragnących uzyskać status centrów pobytowych dla drużyn uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku jest nadal otwarta.

Czasu na wybór centrów pobytowych, które spełnią wszystkie wymogi UEFA jest coraz mniej, uznali uczestnicy dwudniowej narady ws. centrów pobytowych, która odbyła się w Warce.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele spółek Euro 2012 Polska i PL.2012, miast-gospodarzy oraz grupa ekspertów z Agencji ds. Zakwaterowania UEFA.

Chęć zorganizowania centrów pobytowych w Polsce zgłosiło ponad 50 ośrodków, których zaawansowanie w przygotowaniach jest bardzo zróżnicowane. Część dysponuje dobrą bazą treningową, a część ma bogatą infrastrukturę hotelową. Niewiele ośrodków natomiast ma do zaoferowania i jedno, i drugie.

Zdaniem fachowców, w lepszej sytuacji są ośrodki, w których są odpowiadające wymogom hotele, bowiem modernizacja czy budowa boisk piłkarskich jest inwestycją znacznie mniej kosztowną.

Zgodnie z wymogami UEFA, centrum pobytowe powinno dysponować pięcio- lub czterogwiazdkowym hotelem z zapleczem odnowy biologicznej i trzema oświetlonymi, pełnowymiarowymi boiskami treningowymi (w tym jednym ze sztuczną murawą) w odległości 20 minut jazdy od hotelu. Dodatkowym warunkiem jest odległość od najbliższego lotniska - nie powinna ona być większa niż godzina jazdy autokarem.

Pod koniec bieżącego roku spółka Euro 2012 Polska planuje ogłoszenie tzw. krótkiej listy rekomendacji, na której znajdzie się około 40 ośrodków. W połowie 2010 roku ustalona zostanie ostateczna lista rekomendowanych centrów pobytowych, które znajdą się w katalogu przygotowanym przez UEFA dla wszystkich europejskich federacji piłkarskich.

źródło: PAP
zdjęcie: www.gmina.poddebice.pl

logo footer