BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Brzegu jest Orlik do softballa

Po blisko czterech miesiącach prac przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu uroczyście otworzono kolejny w tym regionie kompleks Orlik 2012.

Budowa obiektu kosztowała prawie 1,8 mln zł. W ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" miasto otrzymało po 333 tys. z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz urzędu marszałkowskiego, resztę wyłożyło samo.

Brzeski Orlik różni się od innych tym, że poza standardowymi boiskami wielofunkcyjnym i piłkarskim posiada także trzecie, do softballu*, sfinansowane w całości ze środków miasta.

Wszystkie trzy obiekty mają sztuczną nawierzchnię i oświetlenie, a niebawem zostaną przyłączone do monitoringu pobliskiej szkoły. W ramach projektu "Moje boisko - Orlik 2012"  powstało także nowoczesne zaplecze sanitarne i szatnie.

Z Orlika korzystać mogą nieodpłatnie nie tylko uczniowie pobliskiej szkoły. Orlik będzie  udostępniony codziennie w godz. 16-22 oraz w weekendy w godz. 10-22.

* softball - gra podobna do baseballa, lecz rozgrywana na mniejszym boisku, większą piłką oraz lżejszym i cieńszym kijem.

źródło: Gazeta Wyborcza Opole

logo footer