BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Polska folia na budowach stadionów na Euro 2012

Folia izolacyjna produkowana przez spółkę Gamrat z Jasła (Podkarpackie) będzie wykorzystana przy budowie stadionów na Euro 2012 we Lwowie i Charkowie.

Jeśli chodzi o inwestycje Euro 2012 w Polsce, to na razie nie mamy informacji czy nasze produkty będą wykorzystane. Ale nasze służby handlowe monitorują i te inwestycje - stadiony i drogi - i jak tylko pojawi się szansa na wykorzystanie naszych produktów, na pewno z niej skorzystamy, powiedział prezes spółki Andrzej Czajka.

Prezes Gamratu poinformował, że eksport produktów spółki wzrósł w pierwszych 8 miesiącach o 3-4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. To naprawdę znakomity wynik, gdy wokół szaleje kryzys. Udało nam się to dzięki ekspansji na rynki południowe i wschodnie, takie jak: Czechy, Słowacja, Litwa, Białoruś, Ukraina, Macedonia, Węgry, Serbia i inne, wymienił Czajka.

Wśród produktów, które najlepiej sprzedawały się za granicą, są m.in. systemy rynnowe i rurowe, a także wykładziny obiektowe - w tej kategorii Gamrat jest piątym producentem na świecie.

Zdaniem dyrektora handlowego firmy Janusza Raka, wzrost eksportu możliwy był dzięki nowatorskiemu podejściu do przedstawicieli firm, które sprzedają produkty spółki za granicą. Przeprowadziliśmy ponad 20 szkoleń m.in. dla architektów i firm partnerskich, które polecają nasze produkty na rynkach zagranicznych. W przyszłym roku będziemy szkolić firmy wykonawcze, które otrzymają specjalne certyfikaty, wyjaśnił Rak.

W jego opinii, takie zaangażowanie firmy pokazuje, że Gamrat jest poważnym partnerem, który "nie zniknie z rynku, gdy tylko np. ceny spadną." "Chcemy być obecni na tych rynkach na dobre i na złe. Jedynym, co nam przeszkadza to przede wszystkim niestabilność kursów walut, wzrastające koszty energii i surowców. Mimo tego spodziewamy się, że przyszły rok, jeśli chodzi o eksport, będzie lepszy niż obecny, powiedział Rak.

Gamrat jest jednym z największych producentów tworzyw sztucznych w kraju. Wytwarza m.in. wykładziny, systemy rurowe, okładziny ścienne oraz węże i przewody elastyczne. Zatrudnia 880 osób. Jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Ministerstwo SP planuje prywatyzację zakładu w przyszłym roku.

źródło: PAP
zdjęcie: www.strefabiznesu.nowiny24.pl

logo footer